7 березня 2024, 15:46

Розвідка Литви спрогнозувала, скільки РФ ще зможе воювати проти України з нинішньою інтенсивністю

Кремль, як і раніше, має ресурси на війну через високі ціни на нафту, ухилення від санкцій і допомогу з боку Ірану та КНДР.

Розвідка Литви спрогнозувала, скільки РФ ще зможе воювати проти України з нинішньою інтенсивністю

Російський режим володіє ресурсами як фінансовими, так і людськими, щоб продовжувати війну проти України з нинішньою інтенсивністю ще щонайменше два роки.

Такої точки зору дотримуються у розвідці Литви, інформує Reuters.

У матеріалі йдеться про те, що Кремль вкладає величезні ресурси у війну та не демонструє ознак до деескалації, але при цьому не може досягти своїх оперативних цілей.

Причина, через яку Росія зможе вести бойові дії ще щонайменше протягом двох років, - високі ціни на нафту, обхід міжнародних санкцій і допомога від таких країн, як Іран і Північна Корея, що постачають російську армію зброєю та боєприпасами. Тим часом Китай став найбільшим постачальником мікрочіпів у РФ, а китайський юань перетворився на основну валюту для міжнародних операцій Росії.

У звіті литовської розвідки також ідеться, що Кремль готується до тривалої конфронтації з Північноатлантичним альянсом, зокрема у Балтиці,та розширює свої військові можливості у напрямку кордонів НАТО.

Розвідка Литви згадує і Білорусь, яка розвиває потенціал для розміщення на своїй території російської ядерної зброї.

Раніше видання The Telegraph писало, що Росія намагається прискореними темпами відновлювати ВПК, щоб воювати ще щонайменше три-чотири роки.

У свою чергу, газета The Wall Street Journal вважає, що Україна вступає у нову фазу війни з Росією, змінюючи тактику на полі бою. Повідомляється про кампанію з будівництва широкої мережі укріплень уздовж лінії фронту, спрямованої на стримування наступальних дій ворога.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини