4 березня 2024, 07:21

Бої не такі, як були у Бахмуті: у ЗСУ розповіли про якість і кількість ЗС РФ, які захопили Авдіївку

У районі Авдіївки позиції ЗСУ атакували окупанти, які пройшли хорошу військову підготовку.

Бої не такі, як були у Бахмуті: у ЗСУ розповіли про якість і кількість ЗС РФ, які захопили Авдіївку

У районі Авдіївки позиції ЗСУ атакували окупанти, які пройшли хорошу військову підготовку. Такої думки дійшли журналісти видання Washington Post, коли поспілкувалися з сім'ями українських бійців із 3-ї штурмової бригади, що діяла в Авдіївці під час оборонних боїв.

Аналітики з Інституту вивчення війни також вирішили проаналізувати статтю американського видання, щоб  оцінити те, що відбувається в Авдіївці.

Більшість українських захисників, які були в Авдіївці, визнали, що близько 3/4 окупантів були дуже добре підготовлені для проведення таких атак.

Ще один український боєць заявив, що для захоплення тієї чи іншої позиції ЗСУ ворог використовував реактивні гранати. При цьому недосвідчені окупанти часто відмовлялися йти в атаку, коли бачили перед собою смерть свого побратима.

Один із захисників Авдіївки заявив, що недосвідчених солдатів окупанти зазвичай кидали у бій хвилями вдень і ввечері. Здебільшого це були чоловіки віком від 40 до 50 років. Часто ті йшли у бій без бронежилетів і касок.

Однак на їхньому тлі були й професіонали, добре озброєні й екіпіровані. Повідомлення про невідповідності у характері російських атак і якості атакуючого особового складу вказують на те, що російські війська можуть проводити ешелоновані наземні атаки, чергуючи групи підготовлених і ненавчених сил, імовірно, що складаються з мобілізованого особового складу або російських підрозділів "Штурму".

Командир одного з батальйонів 3-ї штурмової бригади Микола Зінкевич згадував, як на одну позицію ворог кидав від 20 до 30 окупантів, а це у рази більше, ніж противник кидав у бій під час захоплення Бахмуту.

Аналітики впевнені, що окупанти навмисно використовували погано навчених солдатів, щоб виснажити ЗСУ та виявити їхні позиції, а вже навчених солдатів кидали на штурм конкретних позицій українських захисників.

Російські війська, ймовірно, намагаються адаптувати наземні атаки для підтримання вищого темпу наступальних операцій під Авдіївкою за участю особового складу різного рівня підготовки та запобігання швидкому виснаженню підготовленіших частин і з'єднань.

Раніше ми повідомляли, що відправка Україні 800 тисяч снарядів дасть можливість не тільки сидіти в обороні, а й контратакувати ворога.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини