2 березня 2024, 13:48

"Було страшно та смішно", – Грозєв про спроби ГРУ РФ убити Зеленського на початку війни

Операцією з ліквідації вищого військового керівництва України опікувалася група генерала ГРУ РФ Андрія Авер'янова, запевняє Христо Грозєв.

"Було страшно та смішно", – Грозєв про спроби ГРУ РФ убити Зеленського на початку війни

Ще до початку війни РФ закинула до України кілька елітних груп, які під час вторгнення мали захопити урядовий квартал Києва та вище керівництво України, зокрема президента Володимира Зеленського.

Про це розповів голова впливової розслідувальної журналістської групи Bellingcat Христо Грозєв в інтерв'ю Михайлу Зигарю на YouTube.

"Ще за кілька тижнів до початку війни вони зайшли через Білорусь, щоб бути поруч із Києвом. Частина з них увійшла до Києва та готувалася до взяття політичного кварталу, люди, підпорядковані Авер'янову... Їх було близько 30 (людей - ред.), це дуже елітна група... Вони переслали туди тих самих людей, які підірвали склади у Чехії та Болгарії, які отруювали і болгарського бізнесмена Гебрева, і Скрипалів", - розповів Грозєв.

Він уточнив, що на початку війни ці російські кілери були дуже натхнені. Вони були впевнені, що з легкістю здійснять "найкрасивішу" та переможну частину війни: захоплять або вб'ють керівництво України. Однак плани ГРУшників було зірвано та їхні настрої кардинально змінилися.

"Ми стежили за комунікаціями кількох членів цієї команди. І було і страшно, і смішно: страшно, бо бачили, які у них цілі, а смішно, бо вони з кожним днем ставали дедалі менше урапатріотами, почали критикувати керівництво за погано сплановану операцію. Вони спочатку писали дружинам, що залишаться на тиждень, потім на два тижні, а потім на місяць, півроку... Вони стали сумніватися у вірності своїх дружин. Можна про це написати роман, як команда, яка повинна була за тиждень забезпечити Росії перемогу, стала психологічними жертвами їхньої ж власної війни", - розповів Грозєв.

За його даними, частина цієї групи була ліквідована під час війни, частині вдалося втекти у тил.

"Вони з Росії планують диверсійні операції, керують диверсійними заїздами в Україну з Білорусі. Немає у них уже таких великих цілей, як раніше: убити Зеленського. Вони повністю провалилися у цьому плані", - констатував керівник Bellingcat.

Тим часом Грозєв прогнозує масові вбивства ворогів Путіна.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини