1 березня 2024, 08:52

Вибухи у Дзержинську: під удар БПЛА потрапив ключовий завод російської оборонки

Уночі у російському Дзержинську під удар безпілотників потрапив завод імені Я. М. Свердлова, що випускає снаряди для ЗС РФ.

Вибухи у Дзержинську: під удар БПЛА потрапив ключовий завод російської оборонки

У ніч на 1 березня у російському Дзержинську прогриміла серія найсильніших вибухів. Під удар БПЛА потрапило стратегічне підприємство російського військово-промислового комплексу завод імені Я. М. Свердлова.

Інформацію про наліт БПЛА вже підтвердили і Міноборони РФ, і місцева влада, передає Діалог.UA.

Дзержинськ розташований майже за 800 км від українських кордонів.

Минулої ночі приблизно о 02:00 там було чути найсильніші вибухи. Жителі міста повідомляють про "кіпіш" навколо заводу.

"На заводі Свердлова кіпіш якийсь: ДБР, ДАІ, фури одна за одною виїжджають, пожежка на виїзді", - пишуть місцеві у пабліках.

Міноборони РФ і місцева влада стверджують, що місто було під ударом трьох ударних БПЛА та нібито всі вони були перехоплені. За їхніми словами, довіряти яким підстав немає, жертв і руйнувань вдалося уникнути, завод продовжив роботу.

Довідка

Завод імені Я. М. Свердлова - містоутворювальне підприємство Дзержинська, яке відіграє ключову роль у російському ВПК. З 2023 року воно перебуває під санкціями України, Євросоюзу, США, Великої Британії, Японії та інших країн за участь в агресивній війні проти України.

Завод є одним із найбільших російських виробників вибухових речовин у Росії, здійснює виробництво всіх видів боєприпасів, зокрема артилерійських снарядів і авіабомб. Щонайменше 30 % продукції, що випускається цим підприємством, йде на військові потреби. Ймовірно, зараз цей відсоток сильно зріс у зв'язку з переходом РФ на військову економіку.

Раніше в Липецьку вночі дрони атакували найбільший сталеливарний завод РФ.

Ми також писали, що в Мережі з'явилися кадри пожежі на заводі "МіГ" у Москві.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини