24 лютого 2024, 08:37

"Гойда" у Липецьку: вночі дрони атакували найбільший сталеливарний завод РФ, спалахнула пожежа

У другу річницю повномасштабної війни у Липецьку невідомі БПЛА атакували Новолипецький металургійний комбінат.

"Гойда" у Липецьку: вночі дрони атакували найбільший сталеливарний завод РФ, спалахнула пожежа

У ніч на 24 лютого у Липецьку гриміли найсильніші вибухи. Кілька безпілотників завдали удару по Новолипецькому металургійному комбінату - найбільшому сталеливарному заводу РФ.

Кадри доступні на Telegram-каналі "Україна 365".

Вибухи прогриміли приблизно о 3 годині ночі суботи, рівно у другу річницю повномасштабної агресії РФ проти України. Місцеві жителі зазначають, що чули звуки безпілотників і щонайменше три вибухи, після яких почалася сильна пожежа на підприємстві.

Співробітники комбінату у терміновому порядку сховалися у сховищі. Однак, попередньо, щонайменше одна людина дістала травми. Про її стан інформації немає.

Російський Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ", який, як вважається, пов'язаний зі спецслужбами РФ, запевняє, що ціллю удару став цех агломерації (випалювання, сплаву на великі шматки) та підготовки руди, тобто там розміщено важливе обладнання. Наскільки воно постраждало під час вибухів і пожежі, поки що невідомо.

Зі слів губернатора Липецької області Ігоря Артамонова, атака нібито не завдала особливої шкоди підприємству, однак вірити його словам підстав немає.

Довідка

Новолипецький металургійний комбінат (НЛМК) - найважливіше та стратегічне підприємство військово-промислового комплексу Росії. Воно випускає щонайменше 18 % усієї сталі у РФ, яка йде, зокрема, на виробництво військової техніки, балістичних і крилатих ракет, а також ядерних боєголовок, а це робить російський завод законною військовою ціллю для України.

У Києві ніяк не коментують подію. Проте українські безпілотники цілком могли дістатися до комбінату: він усього приблизно за 400 км від українських кордонів.

НЛМК - найбільший актив кремлівського олігарха й одного з найбагатших людей Росії Володимира Лісіна. Його називають "гаманцем" диктатора РФ Володимира Путіна.

Раніше в Іжевську вночі загадково згоів ТЦ, у якому будували дрони армії Путіна.

Крім того, нальоти українських дронів на НПЗ РФ обвалили російський експорт нафтопродуктів.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини