28 лютого 2024, 13:05

Західний спецназ і тисячі солдатів уже перебувають в Україні – Financial Times

Західні ЗМІ з посиланням на високопоставленого європейського військового стверджують, що бійці західного спецпризначення та солдати вже перебувають в Україні.

Західний спецназ і тисячі солдатів уже перебувають в Україні – Financial Times

"Нічого не можна виключати", - заявив президент Франції Еммануель Макрон і викликав бурю у Західному світі. Представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та низки інших країн НАТО відкинули припущення про можливість надсилання своїх військових. Кремлівська влада обурилася висловлюванням Макрона, стверджуючи, що введення військ НАТО в Україну передує прямій збройній конфронтації з Росією.

Якими б не були наслідки слів Макрона, реальність військового конфлікту в Україні полягає у тому, що армійські підрозділи країн НАТО вже в Україні. Про це пише оглядач Ішан Тарур для The Washington Post.

Financial Times з посиланням на високопоставленого європейського військового стверджує, що в Україні перебувають бійці західного спецпризначення.

"Усі знають, що в Україні є західні спецпризначенці, але офіційно про це не говорять", - заявив співрозмовник видання.

Однак, крім державних спецпідрозділів, в Україні велика кількість добровольців. Після лютого 2022 року тисячі з них (здебільшого з країн Заходу та пострадянських держав) прийшли під прапори Києва.

Іноземний легіон був розгорнутий по всій лінії фронту та брав участь у найжорстокіших боях. Він складається з різношерстих ідеологічних прихильників, загартованих воїнів і найманців за гроші. Щонайменше 50 американських громадян (більшість із них колишні ветерани Збройних сил США) було вбито в Україні.

Хоча офіційні цифри дещо туманні, але, за словами українських чиновників, Іноземний легіон України становлять близько 20 000 іноземців з більш ніж 50 країн.

Росія, незважаючи на величезну демографічну перевагу, зіткнулася з власними проблемами з поповненням армії у ході конфлікту. Минулого місяця Путін видав указ, що прискорює отримання громадянства іноземцями, які підписали контракти для участі у "спеціальній військовій операції".

За даними Associated Press, поліція проводить рейди серед мігрантів із Середньої Азії у різних містах, де на затриманих іноді чинять тиск, щоб змусити їх завербуватися в армію.

Росія вербує для участі у бойових діях і вихідців з інших країн - Сирії, Куби, Непалу, Індії. Деякі з цих людей були ошукані вербувальниками, інші прийшли від відчаю, щоб допомогти своїм сім'ям звести кінці з кінцями.

Їхня присутність спростовує державну пропаганду Кремля, яка докладно розповідає про захоплення або "знищення" російськими військами іноземних найманців, які воюють на боці України. Кремль, як зазвичай, бреше.

Варто визнати, що слова Макрона про відправлення військових Заходу в Україну є справжньою сенсацією.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини