28 лютого 2024, 11:24

"Відновити неможливо або майже неможливо", – Тимочко вказав на серйозну проблему армії РФ

Літакопад РФ набирає обертів, і, по суті, ця проблема ворога не має рішення, заявив Іван Тимочко.

"Відновити неможливо або майже неможливо", – Тимочко вказав на серйозну проблему армії РФ

За останній час українські військові збили десять російських літаків, тому авіаційні штурми ворога можуть трохи вщухнути, якщо все продовжиться у такому ж дусі. Ба більше, ця проблема для РФ практично нерозв'язувана, заявив голова Ради резервістів сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю для YouTube-каналу "Сейчас".

Маючи перевагу в авіації, росіяни почали її активно застосовувати, користуючись тим, що у ЗСУ спостерігається брак засобів протиповітряної оборони й артилерійських снарядів, але українські захисники навчилися боротися і з цим.

"Я думаю, що найближчим часом інтенсивність авіаційних ударів РФ різко знизиться або, принаймні, окупантів відженуть углиб територій, що теж зменшить їхню активність у небі", - спрогнозував Тимочко.

Також військовий експерт додав, що за останні півтора-два тижні росіяни втратили авіації більше ніж на мільярд доларів. І це збиток, який відновити або неможливо, або майже неможливо. Якщо літаки ще можна якось задіяти, то кризу у пілотах вирішити практично нереально. Льотчики, яким вдалося катапультуватися, крім фізичних травм, мають і психологічні проблеми, найчастіше їм дуже складно знову сісти за штурвал літака.

"І якщо у сухопутній частині війни росіяни людським ресурсом перекривають технічну нестачу, то у повітряному просторі у них усе може бути навпаки. Це вже зараз спостерігається", - зазначив Тимочко.Раніше командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук дав слушну пораду окупантам: "Перед кожним вильотом..."

Автор: Дарья Александрова

Останні новини