27 лютого 2024, 08:01

Навіщо Герасимов засвітився у штабі 58-ї армії на Запоріжжі: в ISW озвучили мету начальника Генштабу РФ

Днями у Мережі з'явилося відео із Запорізького напрямку, на якому Герасимов вручає медалі окупантам із 58-ї армії.

Навіщо Герасимов засвітився у штабі 58-ї армії на Запоріжжі: в ISW озвучили мету начальника Генштабу РФ

Учора, 26 лютого, у пресслужбі МО РФ опублікували кадри із Запорізького напрямку, на яких начальник Генштабу РФ відвідує передову та вручає нагороди окупантам, які захопили Авдіївку.

Відомо, що окупанти з 58-ї армії ведуть наступальні бої проти ЗСУ на Запорізькому напрямку. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили озвучити ситуацію з Герасимовим.

Аналітики повідомляють, що це перші публічні кадри з начальником Генштабу РФ після 29 грудня 2023 року. Ще у липні 2023 року Герасимов звільнив з посади командувача 58-ї армії генерала Івана Попова. Головною причиною був той факт, що Попов безпосередньо звернувся до Кремля в обхід Герасимова, щоб попросити відкликати окупантів із 58-ї армії, яких добре пошарпали ЗСУ під час контрнаступу на Запорізькому напрямку.

Герасимов, імовірно, відвідав командний пункт 58-ї армії частково для того, щоб відновити свої стосунки з командирами та військовослужбовцями нижчої ланки після звільнення Попова та викликаної критики на його адресу.

Герасимов також, судячи з усього, бере участь у кампанії з представлення себе як ефективного та зацікавленого начальника Генштабу, та його нещодавні публічні виступи на ділянках фронту, де російські війська домагаються тактичних успіхів, імовірно, є частиною цих зусиль з підтримки громадської думки про нього.

Нагадаємо, 21 лютого Герасимов зустрівся з командувачем ЦГВ Мордвічевим після захоплення Авдіївки.

А на думку Солов'я, Герасимов готується відкрити "другий фронт" проти однієї з країн НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини