21 лютого 2024, 13:01

У ракетах КНДР, якими РФ б'є по Україні, знайшли сотні західних деталей

У північнокорейській ракеті, що впала у Харкові, виявили 290 підсанкційних електронних компонентів.

У ракетах КНДР, якими РФ б'є по Україні, знайшли сотні західних деталей

Північна Корея разом із Росією й Іраном може й успішно обходить західні санкції під час виготовлення балістичних ракет, якими вже завдаються удари по мирних українських містах.

Про це йдеться у доповіді британського неурядового Центру дослідження зброї у конфліктах (Conflict Armament Research, CAR).

За його даними, українські фахівці знайшли у ракеті, що вдарила по Харкову, 290 деталей, вироблених, зокрема, у США, ФРН та інших країнах, які себе позиціонують як союзники Києва.

Більшість компонентів ракет виробництва КНДР були виготовлені протягом останніх трьох років. Це, звісно, не свідчить про посилення санкцій проти Москви, але можна дійти висновку, що обмеження проти ракетної програми Пхеньяна не діють. Вони були введені десятки років тому. Аналітики зазначають, що військова промисловість Північної Кореї перестала б існувати, якби дотримувалися санкції. Зазначимо, що пуски ракет виробництва КНДР відзначаються в Україні з початку року. Уламки модифікованих російських "Іскандерів" із корейським маркуванням, які летять далі, уламки яких вперше було знайдено у Харкові. Ця смертоносна балістика, за оцінювання експертів, може долати відстань до 900 км замість заявлених в "Іскандерах" 500.

Раніше ми писали, що на борту корабля "Цезар Куніков", потопленого українськими дронамі, перебувала, попередньо, велика партія снарядів із Північної Кореї.

Також США зафіксували пуск і траєкторію північнокорейської балістичної ракети "малої дальності", запущеної окупантами по Україні у новорічні свята.


Автор: Михаил Бутко

Останні новини