29 січня 2024, 10:47

Цілий день готували засідку: у ЗСУ розповіли про знищення ворожої бронетехніки під Синьківкою

ЗСУ розгромили колону окупантів, яка йшла на штурм Синьківки у Куп'янському районі.

Цілий день готували засідку: у ЗСУ розповіли про знищення ворожої бронетехніки під Синьківкою

Чотири ворожі танкита БМП намагалися прорватися вузькою смугою крізь мінне поле. Поруч стояла й інша, раніше знищена або підірвана, військова техніка ворога.

Сьогодні, 29 січня, журналісти з The Wall Street Journal вирішили детально описати спробу ворога прорватися до Синьківки, однак ЗСУ вже чекали на ворога, влаштувавши тому засідку.

Першою постраждала бронетехніка, що йшла попереду колони, коли по ній випустили протитанкову ракету. Навіть попри перший удар, ворог не здався та продовжував їхати вперед. Однак пізніше розвернувся у зворотному напрямку, але було вже пізно. Український безпілотник атакував бронемашину, яка була головною, заблокувавши іншим шлях до відступу. Піхота кинулася у лісопосадку, а два інші танки підірвалися на мінах. Поруч лягали касетні боєприпаси, випущені ЗСУ.

Командир 2-го батальйону 30-ї ОМБр зізнався, що українські захисники цілий день планували цю засідку. Це село стоїть на шляху до Куп'янська.

Навіть попри те що противник має перевагу в артилерії, ЗСУ вже рік тримають лінію фронту завдяки вмілій обороні.

Щільні мінні поля та робота у повітрі безпілотників зробила спроби штурму позицій ЗСУ практично неможливими.

Z-блогери зізналися, що в окупантів під Синьківкою була дуже погана тактика.

Джерело пише, що 2024 рік буде складним для України. У той час як Кремль нарощує військове виробництво, Захід може відмовити Києву у допомозі.

У 2023 році внаслідок літнього контрнаступу ЗСУ не просунулися та не вийшли на ті рубежі, на які планували. При цьому на самому початку боїв було втрачено багато бронетехніки.

Експерти заявили, що бій під Синьківкою показав яскравий приклад тактичного провалу РФ.

Не маючи можливості прорвати оборону, противник вирішив виснажити ЗСУ, втягуючись у позиційні бої, як за часів Першої світової війни.

Багато західних експертів зійшлися на думці, що якщо Захід не допоможе Києву, то зрештою ворогу під силу вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Раніше Зеленський озвучив три проблеми, якщо США не допомагатимуть Україні.

Тим часом Столтенберг закликає США зробити Україні офіційне запрошення до НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини