8 грудня 2023, 08:50

Болгарія допоможе Україні з F-16, ЗРК і ракетами: деталі важливого рішення

Комітет оборони Болгарії схвалив надання масштабної військової допомоги Україні.

Болгарія допоможе Україні з F-16, ЗРК і ракетами: деталі важливого рішення

Болгарія допоможе Україні у протидії російській агресії. 7 грудня Комітет оборони цієї країни підтримав низку рішень для допомоги ЗСУ.

Про це повідомило болгарське агентство БТА.

Болгарія візьме участь у навчанні українських льотчиків на винищувачах НАТО F-16. Відомо, що підготовка здійснюватиметься у повітряному просторі цієї балканської держави.

Також погоджено навчання на території Болгарії піхотних і механізованих підрозділів української армії.

Комітет також погодив передачу Україні своїх застарілих зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) різних модифікацій і ракет до них. Про це болгар попросив Київ, зазначивши, що має змогу привести у справний стан техніку та боєприпаси.

Зазначимо, що рішення ухвалила більшість членів Комітету. 11 віддали свій голос за надання військової допомоги Україні, 1 утримався. Тільки 4 законодавців виступили проти, це виявилися представники проросійських партій "Відродження", а також Болгарської соцпартії.

Нагадаємо, Нідерланди та Данія раніше дали офіційну згоду на постачання Україні приблизно 60 винищувачів F-16. Коли вони прибудуть, поки що невідомо, ймовірно, почнуть надходити вже 2024 року. Українські льотчики вже щосили тренуються на цих літаках.

Нагадаємо, літаки F-16 допоможуть не тільки в деокупації Криму, запевняє експерт Ланге.

Ми також писали, що український пілот розповів про різницю між F-16 і МіГ-29.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини