7 грудня 2023, 12:00

Росія атакувала Україну "Шахедами" через Румунію та Молдову – чекаємо на реакцію цих країн

Дрони ЗС РФ зайшли на територію Молдови та Румунії та вже звідти долетіли до українських земель.

Росія атакувала Україну "Шахедами" через Румунію та Молдову – чекаємо на реакцію цих країн

Представник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук заявив, що російські загарбники навмисне використовують території сусідніх країн, щоб ускладнити роботу української ППО. Для цього вони періодично запускають дрони через повітряний простір Молдови та Румунії, передає "ТСН".

Так, стало відомо, що у ніч на 7 грудня ЗС РФ завдавали ударів по Україні, використовуючи БПЛА іранського виробництва Shahed. Зафіксовано 18 пусків дронів, при цьому основні напрямки удару - це Одеська та Хмельницька області. З них українська ППО збила 15.

За словами Сергія Брачтука, під час ударів по Одещині безпілотники ЗС РФ заходили з моря та постійно змінювали маршрут: летіли в Україну, пролітаючи території сусідніх Молдови та Румунії.

Варто зазначити, що противник уже не вперше діє саме у такий підлий спосіб. Країна-окупант РФ навмисно використовує повітряний простір цих держав, щоб ускладнити завдання, які стоять перед ППО України. Однак наші європейські сусіди якось мляво на це реагують, мабуть, сподіваючись залишитися осторонь. Їхнє бажання "не зв'язуватися" з Путіним зрозуміле, але воно вельми наївне, оскільки якщо Бухарест або Кишинів не буде належним чином реагувати, то рано чи пізно агресія Кремля дійде і до них.

"Один із дронів-камікадзе заходив, пролітаючи через територію Румунії, а також територію Молдови. Уже був такий маршрут, і дуже часто ворог його використовував, коли запускав дрони... Ми сподівалися, що відреагують румуни та ця ситуація підтвердиться. Поки що немає реакції", - розповів Братчук.

Нагадаємо, внаслідок атак російських військових на українські порти на Дунаї уламки безпілотників ЗС РФ неодноразово падали на румунській території.

Як повідомлялося раніше, заступник начальника штабу оборони Румунії Влад Георгіца повідомив про готовність ППО країни збивати російські дрони, якщо вони нестимуть серйозну загрозу безпеці держави.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини