20 листопада 2023, 11:43

"Прогнози зсуваються", – Світань чітко окреслив терміни звільнення Криму та Донбасу

Військовий експерт Роман Світан заявив, що Україна звільнить Крим у 2024 році, а Донбас – у 2025-му.

"Прогнози зсуваються", – Світань чітко окреслив терміни звільнення Криму та Донбасу

Виходячи з тієї кількості озброєнь, яку вже видно на весну, у нас є стовідсоткова гарантія звільнити Крим у 2024 році, а потім рухатися у бік Донбасу.

Про це повідомив полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю Василю Пехньо для YouTube-каналу "Фабрика новин".

"Ми не зайдемо на Донбас і не зачистимо його цього року. Так, можливо, у Росії вискочить "чорний лебідь", наприклад, Путін помре або Патрушев повіситься, та Росія почне розвалюватися. Але я це не беру до уваги, а роблю суто військовий прогноз, виходячи з тих сил і засобів, які у нас є", - пояснив військовий аналітик.

За словами Світана, все зрушилося за рахунок того, що ми цього літа не виконали завдання-мінімум, тобто не перетнули сухопутний коридор і не зайшли до Північного Криму. Це означає, що ЗСУ продовжать це робити, а реально звільнять Крим наступного року, тобто все зсувається щонайменше на півроку.

Після Криму ЗСУ підуть на Донбас і почнуть його деокупувати, а повна зачистка території відбудеться, найімовірніше, вже 2025 року. "Це станеться до вступу до НАТО, - підкреслив полковник. - Сам вступ буде десь влітку або навесні 2025 року у Нідерландах. Найімовірніше, нас запросять до НАТО на Вашингтонському саміті наступного року. До цього часу у нас має бути повна зачистка російських солдатів на нашій території та вихід на держкордони 1991 року".

Нагадаємо, Роман Світан озвучив два важливі чинники щодо лівого берега Херсонщини.

Також Роман Світан окреслив два сценарії для ЗСУ на лівобережжі Херсонської області.

Раніше Роман Свитан розкрив грамотний хід Залужного: "Військові готуються до гіршого".

Автор: Дарья Александрова

Останні новини