2 листопада 2023, 07:37

"Бойове стажування", – Залужний розповів про ухильників і мобілізацію як один із пріоритетів у війні

Один із пріоритетів для перемоги України у війні проти РФ – необхідність нарощувати резерв, заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

"Бойове стажування", – Залужний розповів про ухильників і мобілізацію як один із пріоритетів у війні

Напередодні у Мережі з'явилося розгорнуте інтерв'ю Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного щодо війни в Україні та тих пріоритетів, які потрібні насамперед, щоб у кінцевому підсумку святкувати перемогу над армією Путіна.

Один із них - мобілізація. При цьому, на думку Залужного, це п'ятий і останній пріоритет, інформує ресурс The Economist.

Головнокомандувач ЗСУ підкреслив, що противник так і не зміг скористатися великою перевагою у людських ресурсах. Найімовірніше, Путін не хоче оголошувати загальну мобілізацію, бо боїться мітингів і можливої політичної кризи у країні. При цьому у РФ просто немає можливості якісно підготувати до війни таку велику кількість людей.

Однак із цим є проблеми і в Україні, де в умовах війни складно тренувати велику кількість людей на одній території. Також поки що неможливо без проблем проводити і ротацію. Ворог у будь-який момент може завдати удару по центру навчання мобілізованих. Ба більше, у чинному законодавстві України є шпаринки, які допомагають громадянам країни ухилятися від своїх обов'язків.

Уже зараз у МО України намагаються вирішити низку перерахованих вище проблем. Не тільки запроваджується єдиний реєстр військовозобов'язаних, а й розширюється категорія українців, які можуть бути призвані на війну. Буде запроваджено і так зване "бойове стажування", коли мобілізованих відправлять на деякий час до досвідчених підрозділів, які пройшли найгарячіші точки у цій війні.

Раніше Залужний озвучив п'ять пріоритетів, які допоможуть Україні вистояти у війні проти Росії.

Нагадаємо, Залужний закликав не вірити повідомленням, які у Мережі розсилаються нібито від його імені. При цьому він також заявив, що у нього єдиний офіційний Telegram-канал.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини