14 серпня 2023, 07:37

Контрнаступ ЗСУ не закінчиться у 2023 році: Захід озвучив новий прогноз – WSJ

Західні експерти впевнені, що контрнаступ ЗСУ продовжиться і навесні 2024 року.

Контрнаступ ЗСУ не закінчиться у 2023 році: Захід озвучив новий прогноз – WSJ

Через два місяці після початку контрнаступу ЗСУ на Заході військові експерти й аналітики вже й не сумніваються, що він буде затяжним і може продовжитися вже навесні 2024 року.

Експерти почали розуміти, що для звільнення всієї окупованої території України знадобитися набагато більше часу, ніж це було прийнято вважати спочатку. Про це повідомляють журналісти видання The Wall Street Journal.

Джерело навело як приклад слова президента США, які той сказав на саміті НАТО у Вільнюсі про те, що Захід готовий підтримувати Україну стільки, скільки необхідно для повної перемоги над РФ. Саме для цієї мети США, НАТО та Японія вже працюють над довгостроковим планом щодо військової підтримки Києва.

У Генштабі США також вважають, що сьогоднішній контрнаступ ЗСУ кардинально відрізняється від тих, що були 2022 року, а отже швидкого успіху на полі бою чекати не варто.

Колишній представник США у НАТО Даалдер упевнений, що в адміністрації Байдена також прекрасно розуміють, що контрнаступ не закінчиться 2023 року та буде продовжено наступного.

Такої думки дотримуються й інші військові експерти на Заході. Вони сумніваються, що успіхи ЗСУ на полі бою у 2023 році будуть такими, що могли б змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

Кремль продовжує зміцнювати оборону на півдні та сході України, одночасно з цим збільшує виробництво снарядів і чисельність своєї армії.

Аналітик із Пентагону Горенбург вважає, що незабаром війна в Україні нагадуватиме Корейську, коли перші швидкі маневри на полі бою у перші місяці війни змінилися відносною стабільністю у наступні роки. Війна у Кореї почалася ще у 1950 році та юридично триває у наші дні.

Ексзаступник генсека НАТО Девіс вважає, що ЗСУ продовжуватимуть контрнаступальні дії і взимку, навіть незважаючи на сніг або дощ. З одного боку, погода впливатиме на сам перебіг бойових дій і наступу, але українська армія показала, що до таких умов погоди вона вже звикла та пристосувалася. Великий плюс у цьому мобільних груп, які діють на полі бою швидко, чітко, злагоджено й ефективно.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ за допомогою касетних боєприпасів завдали удару по противнику, який відступає, з Урожайного.

Нагадаємо, військовий експерт Снєгирьов заявив, що ситуація у районі Авдіївки та Мар'їнки сприятлива та на користь ЗСУ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини