7 липня 2023, 11:47

Чехія подарує Україні бойові вертольоти й авіасимулятор для підготовки пілотів F-16

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала також повідомив про передачу Україні ста тисяч боєприпасів для великокаліберних гармат.

Чехія подарує Україні бойові вертольоти й авіасимулятор для підготовки пілотів F-16

Чехія передасть Україні штурмові вертольотита сто тисяч боєприпасів для великокаліберних гармат. Про це повідомив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала на спільній прес-конференції з Володимиром Зеленським, який прибув до Праги з візитом, передає "Укрінформ".

"Сьогодні я підтвердив пану президенту, що Чехія дарує штурмові гелікоптери, у наступні місяці - ще 100 000 амуніції для великокаліберних гармат", - сказав Фіала.

Про яку кількість вертольотів ідеться, прем'єр Чехії не уточнив.

Також Прага має намір взяти участь у навчанні українських пілотів на винищувачах F-16 і передасть Україні авіасимулятор для цього типу літаків, щоб льотчики могли тренуватися й у себе на батьківщині.

У Повітряних сил Чехії на озброєнні є ударні гелікоптери "Мі-24В" і "Мі-35" (загалом 17 одиниць, з яких кілька вже передано ЗСУ). Крім них, є багатоцільові Мі-171Ш (загалом 16, на службі 15), Мі-17 (шість одиниць у тренувальному центрі, а також 28 - у військах, з них п'ять на службі), Мі-8 (загалом 18, на службі з них три), а також Мі-2 (40 одиниць) і PZL W-3 Sokół. 12 Мі-24Д чехи вже передали Україні.

Після початку великомасштабного вторгнення Росії Чехія передала ЗСУ до 700 одиниць важкої техніки та понад чотири мільйони боєприпасів.

Раніше ми повідомляли, що українські пілоти проходитимуть навчання керуванню літаками F-16 у Румунії. Вища національна рада оборони цієї країни обговорила проєкт створення навчального центру для льотчиків, яким зможуть користуватися члени НАТО та держави-союзники.

Також ми писали, що Велика Британія у серпні почне базову підготовку українських пілотів на винищувачах західного зразка. На початковому етапі планується навчити до 20 українських льотчиків.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини