9 червня 2023, 15:52

"F-16 з'являться в Україні через 2–3 місяці", – екскомандувач військ Польщі Скшипчак

Колишній командувач Сухопутних військ Польщі Вальдемар Скшипчак очікує на появу у ЗСУ F-16 уже влітку – восени цього року.

"F-16 з'являться в Україні через 2–3 місяці", – екскомандувач військ Польщі Скшипчак

Підготовка українських пілотів на F-16, найімовірніше, вже добігає кінця. Варто очікувати поставок винищувачів Україні у найближчі 2-3 місяці.

Таку думку висловив екскомандувач Сухопутних військ Польщі генерал Вальдемар Скшипчак в інтерв'ю виданню "Укрінформ".

"Думаю, (...) українські пілоти вже майже готові використовувати F-16 у бою... Зараз має тільки бути ухвалено рішення, з яких країн будуть літаки. На мою думку, через 2-3 місяці Україна їх отримає", - розповів польський генерал.

Він уточнив, що стандартна підготовка пілотів F-16 триває близько 2 років. Однак українські льотчики навчаються за прискореною програмою та, ймовірно, вже готові експлуатувати літаки.

Скшипчак запевнив, що Україна не чекатиме поставок натовських винищувачів для початку свого контрнаступу. З його слів, для вогневого прикриття під час цієї операції будуть використовуватися "МіГ-29". Саме з їхньою допомогою буде завдано першого удару по окупантах.

Зазначимо, що днями президент України Володимир Зеленський повідомив про секретну зустріч у Молдові з приводу F-16. Він уточнив, що йому попередньо обіцяли серйозну кількість винищувачів цього типу. Зараз триває узгодження деталей.

Ймовірно, перші F-16 Україна отримає від своїх європейських союзників. США вже підтвердили, що не буде цьому перешкоджати.

Раніше у Зеленського розповіли, хто входить до європейської "коаліції винищувачів".

Ми також писали, що Україна може отримати ще один тип натовських винищувачів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини