9 червня 2023, 09:31

Армія РФ не евакуює на Херсонщині людей із паспортами України: "Там немає закону, це страшно"

Росія не проводить масової евакуації на затоплених територіях Херсонської області, які перебувають під її контролем.

Армія РФ не евакуює на Херсонщині людей із паспортами України: "Там немає закону, це страшно"

Окуповане лівобережжя Херсонської області, яке виявилося затопленим унаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, кинуто напризволяще. Російські війська та "влада" не проводять евакуацію. Жертви серед цивільних там колосальні.

Такими відомостями поділився російський Telegram-канал Astra.

Ресурсу вдалося зв'язатися з місцевою мешканкою, чиї родичі опинилися у зоні лиха. Жінка підтвердила, що на територіях, захоплених російською армією, зараз відбувається катастрофа грандіозних масштабів. Війська РФ евакуюють із затоплених населених пунктів тільки володарів російських паспортів, інших залишають помирати.

"Моїм рідним так сказали російські військові.... А в них (у рідних - ред.) просто українські паспорти. Люди чекали на Україну, та, мабуть, на їхню думку, не гідні жити", - розповіла мешканка.

Вона уточнила, що зараз цивільні із зони лиха намагаються вирватися на звільнені території. У тил до росіян мало хто хоче їхати.

"Люди бояться їхати туди, просять докинути до будь-яких сухих сіл, де немає російських військових. На тих територіях немає закону, це страшно, та людське життя нічого не означає", - розповіла очевидиця.

За її даними, російські військові також не дають цивільним активістам рятувати жителів, які опинилися у зоні затоплення. Фіксуються масові випадки вилучення окупантами човнів у волонтерів.

На територіях Херсонщини, яка під контролем ЗСУ, відбувається масштабна рятувальна евакуація та вельми успішно. Там немає відомостей про загиблих.

А ось на окупованому лівобережжі нічого подібного не відбувається. Люди там кинуті напризволяще. Надходять відомості про велику кількість жертв. А у цей час окупанти намагаються всіляко применшити масштаби катастрофи, запевняючи, що все нібито під контролем.

У чатах Херсонщини досі запитують допомогу люди, які опинилися у зоні підтоплення на окупованих територіях.

Зазначимо, що Херсонщина виявилася затопленою через підрив російською армією Каховської гідроелектростанції у ніч на 6 червня. Величезна кількість води обрушилася вниз по Дніпру, затоплюючи десятки міст і сіл у прибережній зоні.

Таким військовим злочином росіяни намагалися зупинити можливий наступ ЗСУ у бік Криму.

Раніше у Мережі з'явилися кадри уламків будинків і мін із Херсонської області біля берегів Одеси.

Ми також писали, що вдалося врятувати сім'ю в Олешках, якій дрон ЗСУ скинув воду.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини