22 травня 2023, 07:38

Захід мав почати постачання танків ЗСУ ще влітку 2022 року: ISW про наслідки у затягуванні рішень

Напередодні президент США заявив, що Захід готовий почати навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління.

Захід мав почати постачання танків ЗСУ ще влітку 2022 року: ISW про наслідки у затягуванні рішень

Щоб зміцнити оборонну спроможність України у довгостроковій перспективі, США та союзники готові почати навчання українських льотчиків на нових винищувачах, включно з F-16. За словами Байдена, президент України його запевнив, що західну військову авіацію Київ не використовуватиме проти території РФ.

Аналітики з Інституту вивчення війни розібралися у ситуації з поставками Україні з боку Заходу військової техніки та боєприпасів.

Ще під час свого виступу на саміті G7 глава Білого дому дав зрозуміти, що Київ все одно б не зміг використовувати авіацію у контрнаступі. Літаки Захід готовий надати Україні не прямо зараз, а у довгостроковій перспективі. Водночас Байден також заявив, що Захід вирішив почати поставки Києву танки тільки у той момент, коли настав час для цього. Однак низка військових експертів ще у червні 2022 року в один голос заявляла, що Україні вже необхідні танки для захисту та звільнення своєї території.

Ще у січні аналітики з ISW звинуватили Захід у затягуванні питання щодо поставок Києву систем ППО та танків. Усе це Київ міг би вже давно використати проти окупантів і не відтягувати початок проведення контрнаступу.

Неминуча затримка між обіцянкою відправити такі системи та можливістю українців їх використовувати вимагає надання таких систем за перших ознак того, що вони будуть потрібні, а не тоді, коли ситуація буде жахливою.

Якби багато лідерів на Заході ставили на обговорення можливості поставок Україні танків, то ті могли б з'явитися у Києві вже у листопаді - грудні 2022 року.

Усі ці затримки з постачанням військової техніки з боку Заходу призводять тільки до одного - затягування війни в Україні.

Раніше ми повідомляли, що Сунак і Байден озвучили терміни та приблизну дату, коли українські пілоти зможуть почати навчання на літаках НАТО.

Нагадаємо, зі слів президента США, його український колега запевнив Білий дім, що Київ не буде використовувати американські літаки проти території РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини