7 березня 2023, 07:38

ЗМІ: в Україні знайшли спосіб, як зупинити "хвильові атаки" окупантів, але для цього потрібна допомога США

Щоб зупинити атаки ворога у вигляді "хвиль", Київ просить Вашингтон надати касетні боєприпаси.

ЗМІ: в Україні знайшли спосіб, як зупинити "хвильові атаки" окупантів, але для цього потрібна допомога США

Західна преса пише про те, що Україна негласно просить США надати ЗСУ касетні боєприпаси та бомби МК-20, які можна кріпити до безпілотників. Головне завдання - зупинити постійні атаки ворожої армії на позиції ЗСУ, які йдуть "хвиля за хвилею".

Напередодні журналісти Reuters із посиланням на американських чиновників розповіли, що Київ звернувся до конгресменів, щоб ті вплинули на Білий дім.

Конгресмени Джейсон Кроу й Адам Смітт заявили, що нібито Київ просить їх про надання 155-мм касетних артилерійських снарядів.

У Києві впевнені, що такий тип снарядів допоможе ЗСУ зупинити "хвильові атаки" ворога на Сході країни. Зі слів української сторони, запитувані снаряди мають кращу бронебійність, ніж ті снаряди, які ЗСУ вже використовують проти ворога, скидаючи бомби з дронів.

Джерело повідомляє, що ще 2016 року у США перестали випускати МК-20, а на складах їх зберігається близько 1 млн одиниць.

З 2008 року касетні боєприпаси заборонені Конвенцією. До заборони приєдналося 123 країни, крім США, РФ і України.

Ще влітку 2022 року представники організації Human Rights Watch заявили про використання в Україні касетних боєприпасів армією Путіна. Вони знайшли докази їх застосування на території 10 областей України.

Ще у грудні 2022 року журналісти CNN опублікували статтю про те, що Київ просить Вашингтон надати ЗСУ касетні боєприпаси.

Уже у січні 2023 року в Естонії заявили про готовність передати Україні свої запаси таких снарядів, але якщо реекспорт дозволить Берлін.

Раніше ми повідомляли, що пропагандисти злякалися нової ракети українського виробництва "Грім-2", яка може зруйнувати Кримський міст.

Нагадаємо, Україна підтвердила удари по військових об'єктах на території РФ, виклавши у Мережу відео моменту знищення автономного пункту спостереження "Гренадер" на Брянщині.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини