1 березня 2023, 14:37

У Пентагоні попередили про підступний задум союзника Росії Ірану: "Ядерна бомба за 12 днів"

Москва допомагає Тегерану розвивати ядерну програму в обмін на "Шахеди" й інше озброєння для війни з Україною.

У Пентагоні попередили про підступний задум союзника Росії Ірану: "Ядерна бомба за 12 днів"

Заступник міністра оборони Сполучених Штатів Америки з політики Колін Каль заявив, що Іран може виготовити ядерну бомбу "приблизно за 12 днів", пише Reuters.

"Ядерний прогрес Ірану відтоді, як ми вийшли з СВПД, був ефективним. Ще у 2018 році, коли попередня адміністрація вирішила вийти з СВПД, Ірану знадобилося б близько 12 місяців, щоб виробити матеріал, що розщеплюється, на одну бомбу. Тепер це зайняло б близько 12 днів", - підкреслив Каль.

Також американський чиновник висловив сподівання, що це питання можна вирішити дипломатичним шляхом і "повернути обмеження на їхню ядерну програму".

Однак абсолютно незрозуміло, чому Каль не розуміє, що й Іран, і його союзник Росія сприймають дипломатію як слабкість і останніми роками відверто ігнорують міжнародні правові норми та домовленості.

Також незрозуміло, чому він не акцентував уваги на тому факті, що реалізовувати ядерну програму Ірану допомагає Російська Федерація, а також КНДР, яку, своєю чергою, озброїла також Москва за допомогою Пекіна.

Невже хтось в американському оборонному відомстві після вторгнення в Україну та поставок "Шахедів" ще тішить себе ілюзіями, що диктаторські режими Путіна та іранських аятол можна умиротворити, посадивши за стіл переговорів?

Але водночас інший факт тішить: у Вашингтоні чудово розуміють загрозу, що виходить від Ірану. І будемо сподіватися, там ухвалять рішення не просто говорити про неї, а й вживати у цьому напрямку реальних заходів.

Нагадаємо, раніше з'ясувалося, що Іран таємно постачає у Росію не тільки дрони. ЗСУ ідентифікували 125-мм боєприпас, що потрапив до них як трофей, як іранський.

Своєю чергою, експерти припускають, що Ірану не пробачать підтримку агресора та "звільнять" від диктаторського режиму, якщо відносини з Кремлем зайдуть занадто далеко.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини