23 лютого 2023, 14:07

Путін провів симуляцію ядерного удару по Україні, але був розчарований – Financial Times

Підсумок моделювання ядерного удару по Україні не вразив Путіна результатами: російські військові доповіли, що результат для ЗС РФ буде мінімальний.

Путін провів симуляцію ядерного удару по Україні, але був розчарований – Financial Times

Після невдач військового вторгнення в Україну глава Кремля Путін дав доручення російським військовим прорахувати сценарії використання ядерної зброї в Україні, проте був розчарований результатами. Про це пише Financial Times, яке отримало детальні відомості від двох близьких до Кремля джерел.

Журналісти британського видання зазначають, що йдеться про командно-штабні навчання, які фактично моделюють ситуацію ядерного удару. Така схема дає можливість оцінити наслідки й ефект застосування ядерної зброї.

Однак підсумок моделювання не вразив Путіна результатами: російські військові доповіли, що результат для ЗС РФ буде мінімальний, після чого той зробив висновок, що навіть обмежений ядерний удар не принесе Москві жодних військових вигод.

"У нього немає причин натискати на кнопку", - розповів журналістам FT колишній російський чиновник.

"Навіщо бомбити Україну? Ви підриваєте тактичний боєзаряд у Запоріжжі. Усе повністю заражене радіацією, ви не можете туди зайти. А це, як вважається, і так російська територія. У чому сенс?" - розповіло про логіку російських військових джерело.

Журналісти зазначають, що після серії розгромних поразок в Україні Путін кілька разів натякав на можливість використання ядерної зброї. Подібну риторику активно використовував і колишній російський прем'єр Медведєв.

Однак у цей момент країни Заходу попередили Кремль про важкі наслідки для нього у разі використання ядерної зброї. Вашингтон, Париж і Лондон повідомили каналами Москві, що у відповідь на використання ядерної зброї буде завдано удару великої сили конвенціональними озброєннями. Цю інформацію виданню підтвердили відразу кілька джерел у РФ і Сполучених Штатах.

Раніше Financial Times дізналася, як і за яких обставин Путін ухвалив рішення про вторгнення в Україну.

Найближче оточення Путіна тісно співпрацює з українською розвідкою, раніше повідомив Буданов.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини