6 лютого 2023, 10:23

Бойовики з "ДНР" б'ють мобілізованих тувинців і стріляють у них: у Мережі з'явилися кадри

Мобілізовані з Туви записали звернення, в якому розповіли, що зазнавали знущань з боку військових так званої "ДНР".

Бойовики з "ДНР" б'ють мобілізованих тувинців і стріляють у них: у Мережі з'явилися кадри

Сьогодні, 6 лютого, український журналіст Денис Казанський виклав у Мережу одразу кілька роликів, на яких можна побачити звернення мобілізованих із Туви до свого губернатора. У ньому вони скаржаться на знущання з боку бойовиків із "ДНР". Також вони виклали кадри самих знущань.

Глава Туви Владислав Ховалиг відреагував на ролик і перервав свою робочу поїздку Сибіром, щоб розібратися у НП, інформує український журналіст на своїй сторінці у Telegram-каналі.

У відеозверненні сказано, що тувинців призвали до лав ЗС РФ за указом Путіна про часткову мобілізацію 29 вересня. Уже 1 жовтня вони прибули нібито на навчання до Новосибірська. Збори тривали три місяці, проте військової справи їх ніхто там не навчав. Уже 29 грудня вони прибули до окупованого Донецька.

Спочатку їм обіцяли "роботу" у тилу, але вже у Донецьку їх оформили у неіснуючий полк, хоча й представили навіть командира. Уже під час боїв стало відомо, що військової частини та полку, до якого їх приписали, не існує.

За словами тувинців, бойовики з Донбасу їх били та навіть стріляли у них. Один із таких епізодів вони зафіксували на відео.

Мобілізовані з Туви заявляють, як їм відкритим текстом дали зрозуміти, що живими вони додому не повернуться та їх хочуть кинути у саму гущу військових подій на Донбасі.

Губернатор краю вже відреагував на таку поведінку з боку бойовиків "ДНР" і написав запит до "уряду" "ДНР". При цьому він відправив до Донецька свою військову поліцію, яка має розібратися у НП. Найцікавіше, що Тува розташована за 5 тисяч км від України.

Раніше британська розвідка озвучила причину, яка штовхнула Кремль провести 23 вересня в Україні на окупованих територіях "вибори" до місцевих органів влади.

Нагадаємо, патріарх РПЦ Гундяєв за радянських часів активно працював на КДБ, добуваючи інформацію у Швейцарії, прикриваючись рясою священнослужителя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини