5 лютого 2023, 19:19

WSJ дізналася про угоду між РФ та Іраном зі створення швидшого дрона, ніж Shahed

Виробляти безпілотники буде Іран, але на території РФ, стверджує газета.

WSJ дізналася про угоду між РФ та Іраном зі створення швидшого дрона, ніж Shahed

Росія та Іран уклали угоду на 1 млрд доларів, у рамках якої російська сторона хоче створити новий дрон-камікадзе, швидший, ніж іранський Shahed.

Про це пише газета The Wall Street Journal.

За інформацією видання, виробництвом безпілотників займеться іранська сторона, але на території Росії. На це згодні і Москва, і Тегеран.

Імовірно, завод з виробництва БПЛА розмістять у місті Єлабуга (Татарстан). На початку цього року делегація з Ірану відвідала цей населений пункт, щоб оглянути місце, підготовлене під будівництво об'єкта військово-промислового комплексу.

Угода з виробництва безпілотників була остаточно узгоджена у листопаді минулого року. У Тегерані розраховують, що перенесення виробництва на російську територію вбереже республіку від введення нових західних санкцій.


Раніше ЗМІ повідомляли, що російсько-іранська угода з виробництва безпілотників може дати змогу Тегерану отримати російські ударні вертольоти "Мі-28" і "Ка-52". Крім того, з'являлася інформація про намір РФ передати Ірану велику партію винищувачів "Су-35".

Тим часом глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, що пропозиція про розрив дипломатичних відносин з Іраном уже лежить на столі президента Володимира Зеленського. Рішення з цього питання залежить від подальших дій іранської сторони.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини