4 лютого 2023, 12:36

Захисники Маріуполя та Бахмуту, партизани Херсону: Україна повернула з російського полону 116 бійців

Відбувся черговий великий обмін військовополоненими між Україною й агресором РФ.

Захисники Маріуполя та Бахмуту, партизани Херсону: Україна повернула з російського полону 116 бійців

За посередництва ОАЕ між Україною та РФ відбувся великий обмін військовополоненими. Київ передав росіянам 63 окупанта, а натомість отримав 116 своїх людей.

Подробиці та кадри вдень 4 лютого опублікував у Telegram глава Офісу українського президента Андрій Єрмак.

Зазначимо, що першою про раунд обміну повідомила російська сторона - Міноборони РФ. Агресор повідомив про повернення 63 своїх військових "за посередництва ОАЕ". Було зазначено, що йдеться про військовополонених "чутливої категорії". Що мається на увазі, росіяни пояснювати відмовилися.

Показово, що в обмін на своїх "чутливих" людей росіяни звільнили вдвічі більше українців - 116 осіб (87 - військовослужбовців ЗСУ, 2 бійців Сил спеціальних операцій, 8 тероборонців, 6 співробітників поліції, прикордонників, рятувальників). Серед них є захисники Маріуполя, снайпери з Бахмутського напрямку, партизани з Херсону.

У рамках цього обміну РФ видала Україні тіла двох загиблих волонтерів-добровольців Крістофера Меттью Перрі й Ендрю Тобіаса Метью, а також українського захисника Євгена Кулика.

Зазначимо, що попередній обмін полоненими між Україною та РФ відбувся майже місяць тому - 8 січня. Процес злегка сповільнився.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що полонений окупант Макашов у відеозверненні попросив обміняти його на херсонського єнота.

Ми також писали, що у ГУР розповіли, кого РФ часто обмінює з полону, а на кого "забиває".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини