8 грудня 2022, 12:02

Financial Times дізналася, якою зброєю ЗСУ підірвали російську авіабазу в Енгельсі

Джерело у Києві розповіло Financial Times про безпілотники, створені для ударів по військових об'єктах на великій відстані від України.

Financial Times дізналася, якою зброєю ЗСУ підірвали російську авіабазу в Енгельсі

Військові аеродроми у Рязанській і Саратовській областях РФ могли бути атаковані безпілотниками, створеними українською владою спільно з приватним бізнесом, повідомив Financial Times анонімний радник уряду України з оборони.

За його словами, у рамках цієї ініціативи можливо "часто" виробляти подібні безпілотники.

Співрозмовник газети уточнив, що дрони не є розробкою "Укроборонпрому", як припускали деякі аналітики, та не є модифікацією радянського безпілотника, як стверджувало Міноборони Росії.

Він також припустив, що ці безпілотники використовують технологію інерціальної навігації, яка дає змогу рухатися у напрямку цілі без супутникового з'єднання, що істотно ускладнює їх перехоплення.

"Ця технологія досить точна, щоб послати людину у ракеті на Місяць, а це значно складніше, ніж вдарити по великій російській авіабазі на відстані у тисячу кілометрів", - пояснив співрозмовник FT.

Той самий радник пояснив, ці удари по авіабазах є частиною нової тактики Києва, спрямованої на зрив військового планування Москви та вплив на громадську думку через демонстрацію, що у Росії немає об'єктів, повністю захищених від ударів ЗСУ.

"У нас немає обмежень щодо дальності [нанесення удару], та скоро ми зможемо вражати будь-які цілі на території Росії, зокрема у Сибіру", - сказав він.

Український інженер, який створює дрони для потреб армії, повідомив газеті, що безпілотники, використані для атак на дві російські авіабази, могли розвивати швидкість близьку до швидкості звуку.

Нагадаємо, у Зеленського прокоментували вибухи на авіабазах Енгельс і Дягілєво. Михайло Подоляк дав пораду Кремлю.

Раніше спікер диктатора Путіна Дмитро Пєсков відреагував на "хлопки" з наслідками під Саратовом і Рязанню.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини