17 листопада 2022, 07:53

"Вагнер" стратив понад 40 зеків, завербованих для війни з Україною: вбивають за 5 "проступків"

Правозахисникам відомі щонайменше 40 випадків із несудовими стратами у лавах ПВК "Вагнер".

"Вагнер" стратив понад 40 зеків, завербованих для війни з Україною: вбивають за 5 "проступків"

Уже щонайменше 40 зеків, завербованих у ПВК "Вагнер" для війни з Україною, було страчено. Російське угруповання застосовує позасудові страти як покарання за "проступки".

Такою інформацією поділилася з ресурсом "Можем объяснить" відома російська правозахисниця, засновниця організації "Русь сидящая" Ольга Романова.

Вона запевняє, що "Вагнер" уже завербував у російських в'язницях приблизно 30-35 тисяч ув'язнених для того, щоб їхніми руками вести війну з Україною. Дисципліну угруповання підтримує вкрай жорстко, застосовуючи до найманців тортури і та страти. "Русі сидячій" відомо про навмисне вбивство "Вагнером" щонайменше 40 зеків за "проступки".

Романова назвала 5 "проступків", за які завербованим зекам загрожує вбивство: втеча, спроба здачі у полон, вживання алкоголю або наркотиків, а також "статеві зв'язки" з кимось тощо.

Фактично "Вагнер" перетворився на альтернативну силову структуру РФ, яка не підкоряється ні законам своєї країни, ні її Конституції. Поки що угруповання підконтрольне Кремлю, проте можна припустити, що будь-якої миті воно може набути повної самостійності.

Примітно, що правозахисники почали фіксувати вже примусове вербування зеків "Вагнером". Угруповання, за даними Романової, навіть погрожує родичам ув'язнених, які перешкоджають процесу.

Про страти у "Вагнері" активно заговорили у середині листопада, коли угруповання оприлюднило кадри, як убило свого найманця на прізвище Нужин. Завербований зек потрапив у полон ЗСУ, дав там кілька інтерв'ю журналістам, після чого повернувся у Росію у рамках обміну. Його вбили товариші по ПВК, пробивши голову кувалдою.

Раніше Ель Мюрид констатував втрату суверенітету Росією через страту вагнерівця Нужина.

Ми також писали, що остання заява господаря "Вагнера" Пригожина налякала еліту РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини