26 вересня 2022, 08:02

У ІSW розповіли про інформаційні промахи Путіна у питанні мобілізації

Путін не підготував населення РФ до можливої мобілізації, що наочно показує ситуація у деяких регіонах країни.

У ІSW розповіли про інформаційні промахи Путіна у питанні мобілізації

21 вересня 2022 року Путін оголосив про початок часткової мобілізації, анонсувавши заклик до лав ЗС РФ близько 300 тисяч осіб. При цьому сам Путін навіть не намагався підготувати населення країни до розвитку подій.

Напередодні аналітики з американського Інституту вивчення війни озвучили головні тези щодо часткової мобілізації у РФ.

Джерело повідомляє, що ще у 2021 та на початку 2022 років російські високопосадовці всіляко говорили своєму народу, що РФ не збирається нападати на Україну. Вже після вторгнення російської армії до сусідньої країни Путін і його чиновники назвали ці події "спецоперацією" та продовжують їх так називати, саме тому чоловіче населення РФ не було готове до указу від 21 вересня.

Експерти таку поведінку Путіна називають "інформаційним промахом". Сьогодні для РФ немає загрози ні з боку України, ні з боку НАТО: зараз не 1914 чи 1941 роки, коли у країні оголошували загальну мобілізацію на тлі агресії з боку інших держав.

З 2008 року Міноборони РФ не створило жодної умови для ефективної широкомасштабної мобілізації та не працювало над резервом, саме тому процес часткової мобілізації у 2022 році буде "потворним", а якість резервістів низькою.

При цьому аналітики зазначають і той факт, що систему роздавання повісток у РФ не налагоджено.

Американські експерти заявляють, що мобілізація 2022 року у РФ вже не вплине на кінець війни в Україні не лише цього року, а й 2023-го.

Паралельно з мобілізацією Кремль не відмовляється від ідеї створення "добровольчих батальйонів" і залучення до лав ЧВК найманців, а також ув'язнених.

Раніше ми повідомляли, що через невдоволення росіян щодо мобілізації Путін терміново звільнив Булгакова, який відповідав за призовну кампанію.

Нагадаємо, 25 вересня на Херсонщині ЗСУ ліквідували 43 окупанти, а у районі Архангельського завдали удару по ДРГ у складі 10 осіб.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини