13 вересня 2022, 20:49

Підготовка контрнаступу ЗСУ: подробиці реалізації плану

У ході підготовки контрнаступу початковий план великого удару на Півдні було замінено ударом у двох напрямках.

Підготовка контрнаступу ЗСУ: подробиці реалізації плану

Контрнаступ ЗСУ у Харківській області став демонстрацією потенціалу та сили української армії, її здатності справді відновити територіальну цілість країни. За даними видання The New York Times, підготовка операції проводилася протягом кількох місяців.

У первісному варіанті українським військовим командуванням спільно з американськими консультантами готувався масштабний наступ на Півдні. Планувався удар на Херсон із одночасним відрізанням Маріуполя. У ході проведення практичного відпрацювання плану з'ясувалися "слабкі місця" операції, які у результаті могли спровокувати великий провал і серйозні втрати серед особового складу.

У серпні американська сторона надала Україні розвіддані, які дозволили визначити наявність слабких місць у її обороні. Фактично на Півдні було сконцентровано ударну силу російської армії, при цьому на Харківському напрямку зафіксовано зниження кількості військ.

У результаті було ухвалено рішення внести серйозні корективи до плану контрнаступу. ВСУ мали тіснити ворога одразу у двох напрямках: на Харківщині та на Херсонщині. Військове керівництво США наголошує на значущості та серйозності успіхів ЗСУ, при цьому основна заслуга за проведення операції покладається на українське командування, у тому числі на Зеленського.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що США високо оцінили дії ЗСУ, спрогнозувавши, що фіналом цього буде відновлення територіальної цілісності України.

Також у США вважають, що на відновлення державного суверенітету потрібно до одного року.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини