7 вересня 2022, 08:07

ЗСУ досягли раптовості на Харківщині, незважаючи на поінформованість з боку РФ, – західні експерти

Окупанти не очікували, що ЗСУ перейдуть у контрнаступ на Харківському напрямку, що підтверджують військові експерти на Заході.

ЗСУ досягли раптовості на Харківщині, незважаючи на поінформованість з боку РФ, – західні експерти

Контрнаступ ЗСУ на Харківському напрямі підтвердили не лише українські, а й російські Telegram-канали. Бої біля Балаклії підтвердили й військові експерти на Заході.

РосЗМІ пишуть, що українські захисники 6 вересня звільнили від російських військ Вербівку, що за 3 км від Балаклії, інформує ВВС.

Також повідомляється, що у Вербівці нібито був склад із боєприпасами окупантів. Однак інформація щодо цього суперечлива: одні кажуть, що там була зброя, а інші, що якщо й було, то у невеликій кількості.

У Мережі також можна побачити знімки з Вербівки та району Балаклії, де окупанти підірвали мости. У Міноборони України поки що не підтвердили офіційно інформацію про бої у районі Балаклії.

Військовий експерт з університету Сент-Ендрюс Філліпс O'Брайєн упевнений, що вчорашній контрнаступ ЗСУ на Харківському напрямку є повною несподіванкою для окупантів. Вчорашній день показав, у якому безладді зараз перебуває російська армія в Україні.

Експерт здивований, що в умовах сучасних технологій РФ змогла пропустити підготовку ЗСУ до контрнаступу. І це при тому, що все відбувалося майже біля кордону з РФ. Якщо вчорашній наступ був несподіваним для російського командування, то ситуація у самій армії набагато гірша, ніж передбачали експерти.

Однак пізніше O'Браєн детально вивчив всю інформацію з російських ЗМІ. Він зробив висновок, що окупанти знали про наступ, що готується, але їм не було чим відповісти.

Військовий експерт з Інституту зовнішньої політики (США) Роб Лі заявив, що багато російських Telegram-каналів протягом останнього місяця говорили про скупчення військової техніки ЗСУ на Харківському напрямку. Однак 6 вересня ЗСУ все одно досягли ефекту раптовості.

В Офісі президента України контрнаступ поки що не коментують. Андрій Єрмак лише написав: "Гарний день". А Сергій Лещенко заявив, що увечері 6 вересня Зеленський мав розповісти про контрнаступ на Харківщині.

Раніше аналітики з ISW поділилися останніми новинами з України, приділивши увагу контрнаступу ЗСУ на Харківському напрямку.

Нагадаємо, російський військовий експерт Альохін вирішив підготувати аудиторію до того, що окупанти здадуть Балаклію.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини