31 серпня 2022, 14:27

"На місці росіян не сподівався б”, – генерал Ягун прокоментував передачу РФ іранських дронів

Генерал-майор СБУ Віктор Ягун назвав безпілотники Ірану, які продали Росії, "рівнем авіамодельного гуртка".

"На місці росіян не сподівався б”, – генерал Ягун прокоментував передачу РФ іранських дронів

Країна-агресор Російська Федерація за умов дефіциту БПЛА у війні проти України покладала великі надії на Іран. Москва домовилася з Тегераном про постачання до тисячі одиниць дронів Mohajer-6 і Shahed.

Напередодні стало відомо, що Росія вже ухвалила першу партію безпілотників від Ірану. Ягун застеріг ворога від передчасно радості отримання БПЛА. Він вважає, що росіянам не варто сподіватися на позитивні зміни на фронті в Україні після впровадження іранських Mohajer-6 та Shahed. Генерал-майор СБУ пояснив свою думку в ефірі телеканалу "FreeДом" на Youtube.

За його словами, частина безпілотників, які Іран передав Росії, швидше за все, пошкоджена під час транспортування та непридатна до використання, оскільки спочатку була у неробочому стані.

"На місці росіян сподіватися на те, що це змінить хід війни, я не став би", - підкреслив Ягун.

Експерти також звертають увагу на те, що у "презентаційному" відео Ірану (доступно на ТГ-каналі "Україна 365") про можливості його БПЛА мішені вибухали до того, як дрон долітав до цілі. Це наводить на неоднозначні висновки про їхню реальну ефективність.

Генерал-майор СБУ нагадав, що Іран перебуває під ще більш жорсткими санкціями і він не має доступу до сучасних технологій, тому дрони країни - це за фактом "здертий" у когось муляж із примітивним механізмом усередині. "Це рівень авіамодельного гуртка", – додав він.

Як написала The Washington Post, Іран таки відправив Росії безпілотники, але є проблеми.

Раніше генерал Ягун назвав ділянку фронту, де від окупантів влада РФ "вимагатиме стояти на смерть".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини