30 серпня 2022, 17:59

”Не тільки "Вагнер"", – у Генштабі сказали, скільки найманців російських ПВК воюють в Україні

Росія активно використовує у війні з Україною найманців "Вагнер", "Ліга" й інших ПВК, як інформує Генштаб Міноборони України.

”Не тільки "Вагнер"", – у Генштабі сказали, скільки найманців російських ПВК воюють в Україні

Приватними військовими компаніями (ПВК) Кремль намагається компенсувати на українських фронтах слабкість корумпованої армії РФ і провал прихованої мобілізації населення. Орудують на території України переважно найманці "Вагнера" та "Ліги".

Такими відомостями 30 серпня у Facebook поділився Генштаб Міноборони України.

За даними військових, військове керівництво РФ ухвалило рішення посилити використання найманців у війні проти України. "Вагнер", наприклад, з цією метою активно вербує в'язнів російських колоній.

Загалом, згідно з даними розвідки, на сьогодні на українських фронтах воюють близько 4,5 тис. – 5 тис. найманців.

"Вони працюють на деяких напрямках як штурмові загони у першій лінії наступальних військ", - розповіли у Генштабі.

Примітно, що діяльність ПВК заборонена російським законодавством. Їх Кремль використовує для неофіційної військової присутності й агресії у різних країнах світу у рамках улюбленої тактики "нас там немає".

ПВК Кремль кинув воювати проти України ще 2014 року. Вони вважаються найбоєздатнішими в окупаційному угрупованні РФ. Проте за півроку інтенсивної війни з Україною більшість професійних найманців було ліквідовано, рівень угруповань сильно впав.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Попасній зруйновано штаб ПВК "Вагнер": координати випадково злив російський воєнкор - у РФ гучний скандал.

Ми також писали, що у РФ заговорили про зникнення Пригожина після удару по штабу ПВК "Вагнер" у Попасній.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини