13 серпня 2022, 20:21

Глава військової розвідки Британії зробив прогноз щодо війни в Україні

Розвідка Великобританії закликає готуватись до затяжного конфлікту в Україні.

Глава військової розвідки Британії зробив прогноз щодо війни в Україні

Ні Київ, ні Москва не досягнуть суттєвих успіхів цього року на полі бою, а загалом слід готуватися до затяжного протистояння.

Таку оцінку ситуації озвучив керівник британської військової розвідки Джим Хокенхал у бесіді з ВВС.

За словами високопосадовця, у ймовірність повномасштабного вторгнення російських військ в Україну він повірив у листопаді минулого року. За тиждень до нападу Росії на Україну генерал опублікував у соцмережах карту, яка демонструвала плани російської армії на українській території. Хокенхалл зізнається, що це був непростий крок, але його слід було зробити. Важливо було сказати правду до того моменту, як російська сторона почала сіяти свою брехню, наголосив співрозмовник.

З початку війни розвідка Сполученого Королівства регулярно інформує про ситуацію на фронті в Україні. При цьому генерал попереджає, що розвідка не є точною наукою, будь-які прогнози робляться на основі різних варіантів розвитку подій, і деякі сценарії на полі бою стали несподіванкою для британської сторони.

Найбільше чиновник дивується єдністю Заходу та силою опору з боку Збройних сил України. Крім того, Лондон з великим подивом ставиться до провалів російських військ у логістиці. Несподіваним також стало надмірне втручання політичного керівництва РФ у військові справи. За словами Хокенхалла, російські військові та політики не довіряють один одному.

Генерал закликав не вдаватися до "чорно-білого" підходу щодо оцінювання війни в Україні, зокрема, не стверджувати, що одна із сторін здобуде перемогу чи програє, чи конфлікт зайде у глухий кут.

Раніше британська розвідка повідомила, що Росія втратила щонайменше вісім бойових літаків внаслідок вибухів на аеродромі Саки в окупованому Криму.

У свою чергу, у Пентагоні підтвердили успіхи української армії у Харківській області, а також відмовилися вірити у те, що Україна може обстрілювати Запорізьку АЕС, на чому наполягає Росія.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини