11 серпня 2022, 12:25

Один із найгірших днів російської авіації: CNN дізнався, скільки літаків РФ втратила під час вибухів у Криму

Серія вибухів на аеродромі у Криму може претендувати на звання одного з найгірших днів для російської авіації з часів Другої світової війни.

Один із найгірших днів російської авіації: CNN дізнався, скільки літаків РФ втратила під час вибухів у Криму

Внаслідок вибухів на військовому аеродромі у Криму знищено не менше 7 літаків. Нова військова катастрофа вже претендує на звання одного з найгірших днів для авіації Росії за майже 80 років із часів Другої світової війни.

Американський телеканал CNN зазначає, що після 1945 року не було відомо про таку саму велику одноразову втрату авіаційної техніки у ході одного інциденту ні для СРСР, ні для нинішньої РФ.

Напередодні у Мережі з'явилися перші супутникові знімки американської компанії Planet Labs, які дозволили встановити наслідки удару по військовому летовищу у місті Саки й обсяг втрат російської авіаційної техніки.

На фото видно обвуглені фрагменти не менше 7 літаків на відкритій стоянці, а також випалену землю та безліч кратерів, згрупованих в одному місці.

За даними розвідки України, серія вибухів на аеродромі стала причиною загибелі щонайменше 60 людей, ще близько 100 пілотів і техніків отримали поранення різного ступеня важкості.

Аналітики InformNapalm вважають, що Росія втратила вісім Су-27, чотири Су-30СМ, п'ять Су-24, шість Мі-8 та один Іл-20.

Росія анексувала Крим у 2014 році та вважає півострів частиною своєї території. Україна та міжнародне співтовариство не визнають анексію та вважають півострів українською територією під російською окупацією.

Раніше в окупованому Криму розпочалася справжня паніка серед російських туристів і місцевих жителів, які після вибухів у районі військового аеродрому Саки під Новофедорівкою кинулися масово залишати узбережжя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини