9 серпня 2022, 10:25

У Вашингтоні уточнили терміни передачі Україні установок NASAMS

Упродовж двох місяців Україна має отримати від США ЗРК NASAMS, щоб захистити міста від російських ракет.

У Вашингтоні уточнили терміни передачі Україні установок NASAMS

Учора, 8 серпня, заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кол анонсував передачу Україні NASAMS протягом найближчих двох місяців. При цьому було заявлено, що ракети до встановлення прибудуть в Україну раніше.

У ході брифінгу Кол підкреслив, що новий пакет військової допомоги для України містить ракети AMRAAM для установок NASAMS. Проте сам ЗРК прибуде в Україну не раніше як за два місяці.

У Києві ще на початку серпня говорили про те, що США готові передати Україні одразу дві батареї NASAMS, однак точна кількість установок не називається з метою безпеки.

ЗРК NASAMS використовується проти знищення повітряних цілей, що летять на середніх і малих висотах.

Зазвичай установка складається із трьох вогневих одиниць, трьох радарів, однієї машини тактичного керування та однієї машини з оптико-електронною камерою. Ціна однієї такої установки близько 64 млн доларів.

Радари здатні замінити інші у випадку НП. Протягом 12 секунд установка може випустити 54 ракети по різних цілях. Самі ракети мають швидкість до 4900 км/год.

ЗРК здатний знищувати як балістичні, так і крилаті ракети. Експерт із Defense Express Сергій Згурець упевнений, що одна з батарей ЗРК закриватиме небо над Києвом.

Раніше ми повідомляли, що Вашингтон розглядає можливість передачі Україні не тільки ЗРК NASAMS, а й легендарного літака "Бородавочник".

Нагадаємо, спікер ЗС ЗСУ Ігнат зізнався, що Захід готовий передати Україні одразу дві батареї NASAMS.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини