2 серпня 2022, 08:10

У США озвучили подробиці щодо 17-го пакету військової допомоги для України

Новий пакет військової допомоги України від США буде на суму 550 млн доларів.

У США озвучили подробиці щодо 17-го пакету військової допомоги для України

Учора, 1 серпня, координатор Ради нацбезпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі анонсував новий пакет військової допомоги для України, який містить снаряди для системи HIMARS і артилерії 155-мм калібру.

За словами Кірбі, вже сьогодні, 2 серпня, у Вашингтоні офіційно оголосять про новий військовий пакет допомоги для України на суму 550 млн доларів, інформує "Європейська правда".

Усі деталі були обговорені під час телефонної розмови між представниками США й України у понеділок, 1 серпня.

Достовірно відомо, що новий пакет допомоги містить додаткові снаряди для РСЗВ HIMARS, а також боєприпаси для гаубиць 155 мм калібру.

За словами Кірбі, це вже 17-й пакет військової допомоги для України. Він узгоджений із президентом США та виділяється із запасників американської армії. Загальна сума допомоги на сьогоднішній день становить понад 8 млрд доларів.

Кірбі заявив, що Україні буде передано 75 тисяч снарядів для гаубиць калібру 155-мм. При цьому він не уточнив, скільки буде передано снарядів HIMARS і яких саме. Київ просив Вашингтон надати ракети, дальність польоту яких становила б понад 80 км.

Напередодні глава Міноборони України заявив, що до країни вже прибули чотири додаткові системи HIMARS, які США виділили для України. Того ж дня прибули до країни і довгоочікувані системи MARS-II від німецьких виробників.

Раніше у Генштабі ЗСУ прозвітували щодо ситуації на Донбасі за 1 серпня. Українські захисники змогли відбити усі атаки ворога.

Нагадаємо, експерти з Інституту вивчення війни побачили добрий знак для ЗСУ через перекидання частини окупаційних військ на Запорізький напрямок.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини