29 липня 2022, 14:13

”Маємо справу з черговою Катинню”, – у Зеленського назвали причини вбивства РФ полонених "азовців" у Оленівці

В Офісі президента України порівняли з Катинню удар російської армії по колонії в Оленівці, де утримувалися полонені захисники Маріуполя.

”Маємо справу з черговою Катинню”, – у Зеленського назвали причини вбивства РФ полонених "азовців" у Оленівці

Російське керівництво скоїло черговий військовий злочин в Україні. Йдеться про артилерійський удар по колонії в окупованій Оленівці, у якій росіяни утримували полонених бійців "Азова" й інших захисників Маріуполя.

Ситуацію прокоментував у Facebook радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

Він зазначив, що попередньо по колонії росіяни били реактивними системами "Град". За версією російської сторони, загинуло понад 40 полонених військових України.

"Кремлівські опудала вирішили записати собі на рахунок ще один військовий злочин… По суті ми маємо справу з черговою Катинню - масовим вбивством військовополонених", - написав Арестович.

На його думку, російська атака мала шість цілей:

Перша. Приховування тортур і вбивств українських військових, які перебували у полоні у росіян.

Друга. Розхитування ситуації в Україні, спроба викликати гнів громадськості на владу за те, що не здатна домогтися звільнення полонених.

Третя. Банальне вбивство частини полонених.

Четверта. Дискредитація ЗСУ та загалом України через звинувачення у завданні ударів по своїх.

П'ята. Зрив постачання в Україну РСЗВ HIMARS. Російські військові та пропаганда розповідають байки, що саме цією зброєю нібито били ЗСУ по колонії.

Шоста. Відвернення уваги громадськості від факту розкритих тортур російськими окупантами українських військових у полоні. Мова про гучне відео, в якому росіянин різав геніталії бранцю.

Арестович наголосив, що обдурити росіянам вдасться лише внутрішню аудиторію. Захід має необхідні технології для визначення місця, звідки було завдано удару. Правду приховати не вдасться.

"Долбо**и не врахували, що є свідчення місцевих і є засоби об'єктивного контролю, які точно дозволяють встановити звідки і як вівся вогонь. Безперечно, цей злочин проти людяності додасть рішучості американському керівництву визнати Росію державою-спонсором тероризму, а міжнародному правосуддю - рішучості наздогнати винних", - написав представник ОП.

Він уточнив, що путінський режим сьогодні підриває основи цивілізації. І за це він "має бути роздавлений у нуль".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що "Азов" оголосив "полювання" після удару по захисниках Маріуполя в Оленівці: "Де б ви не ховалися…"

Ми також писали, що ЗСУ відреагували на масове вбивство військовополонених у Оленівці: у ГУР розповіли, звідки вівся вогонь.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини