28 липня 2022, 10:07

У The Economist пояснили розбіжності у цифрах ліквідованих в Україні окупантів

Експерти вирішили пояснити розбіжності між даними ЦРУ, МІ-6 і Міноборони України щодо кількості ліквідованих в Україні рашистів.

У The Economist пояснили розбіжності у цифрах ліквідованих в Україні окупантів

Станом на 28 липня у Міноборони України відзвітували про більш ніж 40 тисяч ліквідованих окупантів. Американські спецслужби наполягають на 15 тисячах убитих, а британська розвідка – на 25 тисячах.

24 липня журналісти з ресурсу The Economist вирішили розібратися у розбіжностях щодо кількості ліквідованих в Україні рашистів.

Експерти заявили, що такі цифри залежать від багатьох факторів і неминуче пов'язані із здогадами. Автори матеріалу підкреслили, що вбиті в Україні рашисти поділяються на два типи: ліквідовані безпосередньо у бою та померли від ран у лікарнях. Також спецслужби беруть до уваги зниклих безвісти та полонених.

Деякі представники західних спецслужб беруть до уваги виключно російських військовослужбовців без мобілізованих до ОРДЛО. Однак велику роль у підрахунках ліквідованих відіграють і самі припущення.

Дуже часто дані про втрати засекречені. Експерти намагаються підрахувати приблизні втрати, відштовхуючись від своїх джерел (наприклад – агенти Заходу у російському уряді або перехоплені телефонні розмови російських солдатів зі знайомими чи своїми командирами). Однак навіть ці дані не завжди вірні та часто можуть бути спотворені. Експерти не сумніваються, що навіть Путін не отримує повної інформації про втрати російської армії у війні проти України.

Ще один спосіб отримувати дані – звіти ЗСУ за підсумками того чи іншого бою. Однак з отриманням далекобійної артилерії і ці цифри є лише приблизними та неточними.

Третій спосіб підрахунку – кадри знищеної техніки. Експерти плюсують до ліквідованих ту кількість, яка приблизно могла перебувати у танку, БТР чи вантажівці.

Важко зробити точні підрахунки і за пораненими. Зазвичай це робиться із повідомлень знайомих медиків, які залишилися на окупованій території, або іншим показникам медичної діяльності.

Експерти також заявили, що у "ДНР", на відміну від РФ, серйозно підійшли до підрахунку загиблих і поранених, а їх цифри майже реальні.

З одного боку, якби втрати були реально більшими, то російська армія давно була б у великій біді та пішла б з поля бою. З іншого боку, такі великі втрати пояснюються реальною картиною у Міноборони РФ, коли ті надсилають в Україну недоукомплектовані батальйони.

Раніше у Вашингтоні озвучили нову цифру щодо кількісті загиблих і поранених в Україні російських військовослужбовців.

Нагадаємо, на думку британської розвідки, після руйнування Антонівського мосту через Дніпро 49-а армія РФ залишилася на самоті на правому березі.

ВАЖЛИВО ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини