Дві батареї ЗРК NASAMS стануть на захист України від ракетних атак РФ
Захід у якості військової допомоги дасть Україні відразу дві батареї NASAMS.
Протиповітряна оборона (ППО) України отримає потужне поповнення. Планується постачання двох батарей легендарних зенітно-ракетних комплексів NASAMS.
Інформацію офіційно підтвердив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає Діалог.UA.
"Нам не дві штуки пообіцяли, а дві батареї... Таке високотехнологічне озброєння мають небагато країн світу і стоять за ними у черзі", - наголосив Ігнат.
Коли Україна зможе отримати установки, поки що не зрозуміло, оскільки потужності виробника обмежені.
"Все відбувається, на жаль, поступово і не так швидко, як нам хотілося б", - сказав представник ВПС.
Варто зазначити, що, крім NASAMS, Україна буде забезпечена також установками IRIS-T для захисту свого повітряного простору.
Ситуацію прокоментував український військовий експерт Олександр Коваленко у своєму акаунті у Facebook.
Він нагадав, що одна батарея NASAMS 2 стандартно налічує 4 установки, з яких три пускові (кожна має по 6 клітин для ракет), одна забезпечує керування вогнем.
Головний недолік системи - те, що це ППО малої та середньої дальності, а не великої. Вона може вражати цілі з відривом до 180 км, а позиції "земля - повітря" - близько 50 км.
"NASAMS 2 відрізняється від того ж надмірно розрекламованого "Залізного купола" більш спрощеною інтеграцією у чужорідні ППО. Нагадаю, що США в їх ПРО так і не змогли інтегрувати "Залізний купол", у той час як NASAMS увійшов як влитий. Для нашої ППО пострадянського зразка це ідеальний варіант як для локального захисту повітряного простору, так у перспективі та більш глобального", - повідомив Коваленко.
Раніше Діалог.UA повідомляв, що Самусь розповів про системи NASAMS і як вони допоможуть захистити Україну від ракет.
Ми також писали, що Ігнат пояснив, чому українській ППО збивати ракети ворога стало складніше.
Останні новини
Від машин до військового обліку: Верховна Рада дозволила збирати дані про громадян у Єдиному реєстрі
15:51Міноборони оновило правила виплат сім'ям загиблих воїнів ЗСУ: що змінилося у нарахування з 1 вересня
15:16Є побоювання, що оборона Покровська бійцями ЗСУ добігає кінця: росіяни змінили тактику – Sky News
14:24"Янтар" і дрони: розвідка РФ готує нові підводні диверсії для тиску на союзників України – ЦПД
13:28Дрони пролетіли 1400 км і атакували завод "Газпрому" у Башкортостані – опубліковано відео пожежі
11:47Український дрон пошкодив комплекс "Сопка-2" у Воронезькій області – російську ППО позбавили "зору"
11:00