14 липня 2022, 11:52

"Старших офіцерів кладуть сотнями", – генерал Романенко розповів про ефективну роботу HIMARSів

Навіть із скромними можливостями Україна успішно завдає ударів по пунктах керування противника, ліквідувавши вже більше десятка генералів і сотні старших офіцерів.

"Старших офіцерів кладуть сотнями", – генерал Романенко розповів про ефективну роботу HIMARSів

Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко прокоментував інформацію про те, що за останні кілька днів противник втратив низку високопоставлених офіцерів на окупованій території навколо Херсона, а також 12 старших офіцерів у районі Чорнобаївки. "Бліцкриг на півночі нашої держави був провалений насамперед тому, що була погано організована система керування й окремими арміями керували з Москви", - зазначив військовий експерт в інтерв'ю Вадиму Герасимовичу, яке можна переглянути на YouTube-каналі Politeka Online.

За словами Романенка, після цього вони (окупанти – ред.) зробили висновки та розпочали другу стратегічну наступальну операцію вже зі сходу та на півдні країни, де умови для них кращі. Проте зараз Україні активно допомагають союзники щодо розвідки, аж до космічної.

"Тобто у розвідці вони допомагають чим можуть, і ми завдаємо відповідних ударів HIMARSAми - високоточною зброєю", - сказав генерал. - Ракети до 300 км поки що не дають, але вони до цього дозрівають. Вони бачать, що для наступу це однозначно потрібне. Але навіть із такими можливостями, як зараз, ми завдаємо ударів по пунктах керування. Тільки генералів загинуло за десяток, а старших офіцерів - сотні. І це суттєво, тому що для підготовки такого рівня військового фахівця потрібен час і кошти, яких у них зараз немає. Заміна - це швидко вирощені нові (генерали та офіцери - ред.), а це не завжди якісно”.

Також генерал-лейтенант ЗСУ зазначив, що на тлі успішної роботи HIMARSів у Росії посилилося військово-пропагандистське напруження, яке полягає у заклику до ударів по центрах прийняття рішень в Україні. Вони кажуть приблизно так: "От українці вже завдають ударів по центрах прийняття рішень, але тільки нижнього тактичного рівня, тому не треба чекати чогось іншого, треба відповідати, завдаючи ударів по Україні, по центрах ухвалення рішень, тільки вже стратегічного рівня".

"Це їх чергові лякалки та страшилки", - підсумував Ігор Романенко.

Нагадаємо, генерал Романенко пояснив, коли розпочнеться третя фаза війни в Україні.

Також генерал Романенко висловив дві версії щодо вибухів і "бавовни" у Бєлгороді.

Раніше генерал Романенко прокоментував ситуацію із закриттям неба в Україні: "Над цим треба працювати..."

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ

Автор: Дарья Александрова

Останні новини