5 липня 2022, 10:07

"Росія до цього не готова", – Маломуж розповів, коли настане переломний момент у війні

Микола Маломуж зазначив, що липень – серпень – це період, коли відбуватимуться переломні моменти на користь України, це безпосередньо пов'язане із постачанням західного озброєння.

"Росія до цього не готова", – Маломуж розповів, коли настане переломний момент у війні

Державний діяч й ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж погодився з прогнозом Кирила Буданова про те, що війна завершиться наступного року нашою перемогою та виходом на кордони 1991 року. Однак він наголосив, що це лише загальний сценарій, системний і плановий, а варіанти розвитку подій можуть бути різними, проте все вказує на правильність прогнозу Буданова, оскільки постачання озброєння почало йти активно. Про це Маломуж розповів в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Після третьої рамштайнської зустрічі, після саміту НАТО, після ефективних переговорів на рівні лідерів держав і міністрів оборони, відпрацювання графіків, звичайно, техніка й особливо озброєння вже передбачається не десятками, а сотнями", – повідомив експерт. Наприклад, САУ та гаубичних комплексів може бути 600, а не 140, як планувалося раніше, протиракетних засобів – вже за 60–70, також значно збільшиться кількість "Хаймерсів".

"Протягом липня надходитиме основна частина, а у серпні прийде вже друга, дуже потужна складова надходжень. Це ракетні засоби, протиавіаційні системи, потужні ППО, дуже сильні гаубиці", - сказав Маломуж. Потім він додав, що до нас йде німецьке, британське, французьке й американське озброєння, крім того, нові партії виділяють чехи, поляки й австралійці.

Ще один важливий момент у тому, що кілька тисяч наших військовослужбовців проходять навчання з роботи із західним озброєнням і технікою. Найголовніше – це освоєння складних ракетних комплексів, яке необхідно здійснити за 2–4 тижні.

Також повним ходом іде підготовка спеціалізованих резервів. "У Росії готують два тижні та кидають у бій усіх цих найманців, а у нас це чотири тижні, а зараз навіть до двох місяців. Вже пройшла підготовка дуже потужних різних форматів (стрілки, спецназ та ін.), які готові до потужних наступальних операцій, вибиття противника, диверсійним операціям у тилу. Може змінитися характер війни. Це липень – серпень. Ситуація може змінитися кардинально. Росія не готова до таких технологій, формату війни й екіпірування солдатів", – пояснив Микола Маломуж.

Нагадаємо, Микола Маломуж спрогнозував перехід тактичних успіхів ЗСУ на Херсонщині у стратегічні.

Також Микола Маломуж заявив, що США та Китай домовлятимуться про новий світовий порядок.

Раніше Микола Маломуж розповів, коли російські силовики можуть наважитися на усунення "вождя".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!
Автор: Дарья Александрова

Останні новини