25 червня 2022, 19:39

Путін пообіцяв Лукашенку "Іскандери": "Можна застосовувати у ядерному виконанні"

Росія найближчим часом озброє Білорусь ракетними комплексами "Іскандер-М".

Путін пообіцяв Лукашенку "Іскандери": "Можна застосовувати у ядерному виконанні"

На озброєнні армії Білорусі з'являться ракетні комплекси "Іскандер-М". Таку обіцянку публічно дав диктатор РФ Володимир Путін своєму білоруському колегі Олександру Лукашенку на зустрічі 25 червня. Заяву Путіна транслювали російські ЗМІ, повідомляє Диалог.UA.

Говорячи про "Іскандери", Путін не забув завуальовано погрожувати Заходу ядерним ударом.

"Рішення у нас прийняте. Ми протягом найближчих місяців передамо Білорусі ракетно-тактичні комплекси "Іскандер-М", які можуть застосовувати як балістичні, так і крилаті ракети, причому як у звичайному, так і ядерному виконанні", - заявив Путін.

Ситуацію у своєму блозі у Telegram прокоментував російський оглядач Анатолій Несміян (Ель Мюрід). Він засумнівався, що Москва наважиться передати Мінську ядерні боєголовки, оскільки це може призвести до дуже жорсткої відповіді з боку Заходу.

"Це означатиме вихід Росії з договору щодо нерозповсюдження. І з цього моменту починаються дуже великі невизначеності: зрозуміло, що НАТО цілком здатна у короткий термін озброїти такою зброєю всю прикордонну територію з Росією, а як симетричну відповідь можна отримати і передачу такої зброї Україні ", - пояснив російський експерт.

Він вважає надто низькими ризики такого розвитку ситуації. Проте, враховуючи ступінь неадекватності вищого політичного керівництва Росії, виключати його не можна.

Раніше опозиціонер Білорусі назвав чотири причини зустрічі Путіна з Лукашенком. Одна з них – можливе вторгнення армії РБ в Україну.

Ми також писали, що Лукашенко заговорив із Путіним про війну через блокаду Литвою Калінінграда.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини