21 червня 2022, 08:10

У Politico назвали регіон у Європі, де можуть зіткнутися сили НАТО й армія РФ

Війська НАТО та РФ можуть зустрітися на полі бою у Сувалкському коридорі, який знаходиться на південно-східному кордоні Литви.

У Politico назвали регіон у Європі, де можуть зіткнутися сили НАТО й армія РФ

Сьогодні найнебезпечнішою територією, де можуть зустрітися війська НАТО та РФ, можна назвати Сувалкський коридор. Захопивши його, Росія відріже від ЄС країни Балтії.

Учора, 20 червня, журналісти видання Politico опублікували статтю про можливе протистояння НАТО та РФ у битві за Сувалкський коридор.

Він знаходиться у районі литовського міста Друскінінкай. Західні військові експерти впевнені, якщо РФ вирішить вторгнутися до країн Балтії, то цей коридор буде метою №1 для Путіна.

Москва захоче прокласти сухопутний коридор до Калінінграда, як це вона зараз робить в Україні, намагаючись поєднати Крим і РФ по суші. Якщо Путін піде на це, то буде нова повномасштабна війна, яка загрожує перерости в ядерну.

Сувалкський коридор має довжину до 100 км. Таку назву йому дав експрезидент Естонії Тоомас Ільвес у 2015 році. Ще тоді він наголосив на стратегічному значенні коридору, який у разі захоплення РФ відріже країни Балтії від Європи. Коридор тягнеться вздовж литовсько-польського кордону між Білоруссю на сході та російським Калінінградом на заході.

Ще 18 червня уряд Литви заявив про припинення постачання санкційних товарів з РФ у Калінінградську область. У Москві заявили, що така історія може послужити для початку "жорстких і законних дій".

Раніше ми повідомляли, що 20 червня у Калінінградській області РФ почала терміново проводити військові навчання після того, як влада Литви заборонила провозити санкційні товари до Росії.

Нагадаємо, Москва вимагає від ЄС натиснути на Литву, щоб уряд країни дав добро на перевезення товарів залізницею з території РФ до Калінінградської області.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини