9 червня 2022, 08:06

Окупанти не хочуть форсувати Сіверський Донець – в ISW розповіли про бої за Сєверодонецьк

Російські війська спробують обійти ЗСУ з флангів у районі Сєверодонецька, щоб знову не форсувати річку Сіверський Донець.

Окупанти не хочуть форсувати Сіверський Донець – в ISW розповіли про бої за Сєверодонецьк

Американські аналітики з Інституту вивчення війни впевнені, що окупанти намагатимуться обійти ЗСУ з флангів у районі Сєвєродонецька, щоб не форсувати річку, оскільки у них із цим великі проблеми.

Вчора, 8 червня, окупанти все ще намагалися взяти під свій контроль Сєвєродонецьк. Глава Луганської ОВ Сергій Гайдай спростував заяви голови Чечні Рамзана Кадирова, що місто вже взяте окупантами, інформує ISW.

Того ж дня "посол" "ЛНР" у РФ Родіон Мірошник заявив, що російські війська взяли під свій контроль аеропорт у Сєвєродонецьку. Також він заявив, що ЗСУ нібито тримають під своїм контролем лише територію навколо заводу "Азот".

Українські захисники ведуть "гнучку оборону" Сєвєродонецька. Головне завдання перед ЗСУ не стільки утримати саме місто, а скільки завдати серйозної шкоди російській армії у вуличних боях.

У Генштабі ЗСУ заявили, що українські захисники відбивають наземні атаки орків у районі Тошківки й Устинівки, які за 20 км від Сєвєродонецька.

Окупанти прагнуть вийти на західний берег річки Сіверський Донець, щоб її не форсувати.

Щоб порушити лінії зв'язку, вороги завдають артилерійських ударів на схід і захід від Попасної. ЗСУ продовжують тримати під своїм контролем трасу Бахмут - Лисичанськ. Одночасно з цим було вибито російські війська на 1 км від Нагірного.

Тривають бої у районі Святогірська. При цьому точно не відомо, чи захопив його ворог повністю або там точаться бої. Ще 6 та 7 червня українська артилерія била по ворогові зі східної частини міста.

Російські ЗМІ виклали у Мережу кадри, на яких можна побачити зруйнований міст через Сіверський Донець у Святогірську. Він поєднував місто з Тетянівкою. У РФ заявляють, що міст нібито підірвали ЗСУ.

Експерти впевнені, що окупанти хочуть взяти Святогірськ, щоб звідти розпочати наступ на Слов'янськ.

Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжують створювати умови для проведення наступальних операцій на південь від Ізюму, але не робили наземних дій у цьому районі.

8 червня російські війська зробили безуспішні спроби штурму на південь від Лиману, щоб забезпечити доступ до західного берега річки Сіверський Донець. Український Генштаб повідомив, що російським військам не вдалося просунутися до Райгородка, приблизно за 12 км на південний захід від Лиману на західному березі Сіверського Дінця.

Додамо, 8 червня Гайдай наголосив, що бої у Сєвєродонецьку ведуться не лише у районі заводу, а й на вулицях міста.

Нагадаємо, з 2 по 4 червня у Сєвєродонецьку внаслідок партизанських дій було ліквідовано 8 росгвардійців і безслідно зник цілий підрозділ "Ахмата".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини