7 червня 2022, 12:38

Б'є на 15 км: Туреччина розпочала серійне виробництво авіабомб Bozok для ударних дронів Bayraktar

Ударні дрони Bayraktar TB2, які є на озброєнні ЗСУ, зможуть завдавати ударів на 15 км новими авіабомбами Bozok.

Б'є на 15 км: Туреччина розпочала серійне виробництво авіабомб Bozok для ударних дронів Bayraktar

Туреччина вдосконалила озброєння свого ударного дрону Bayraktar TB2. Запущено у серійне виробництво нову авіабомбу Bozok з лазерним наведенням.

Про це повідомляє видання Daily Sabah.

Виробництво Bozok розпочато після низки успішних випробувань. Заплановану авіабомбу інтегрували під безпілотник Bayraktar TB2. Потенційно її зможуть використати українські війська, які мають на озброєнні кілька десятків цих БПЛА.

Bozok відрізняється збільшеною дальністю ураження. Наводячись за лазерним променем, він може бити на 15 км, тоді як стандартні боєприпаси (MAM-L, МАМ-С) вражають цілі на відстані всього 9 км. Особливість нової бомби - потужна боєголовка, що проникає, а також компактність і легкість.

Варто зазначити, що Bayraktar TB2 має чотири підвіски для авіабомб, тобто потенційно саме така кількість може нести один БПЛА, завдаючи відразу кілька ударів по цілях противника.

Розроблення боєприпасу виконував Інститут досліджень і розвитку оборонної промисловості (SAGE) при Раді з науково-технічних досліджень Туреччини.

Довідка

Bayraktar TB2 - ударний середньовисотний безпілотник. Творцем і виробником цього БПЛА є приватна турецька компанія Baykar Makina.

Це 6-метрове повітряне судно з розмахом крил 12 м. Може працювати на висоті до 8,2 км, радіус дії становить 150 км від наземної станції.

З чотирма бомбами на підвісці БПЛА може перебувати у повітрі до 24 годин, вистежуючи ворожі цілі.

"Байрактари" активно використовує українська армія під час повномасштабної війни з Російською Федерацією. Цей БПЛА показує хороші результати у знищенні, зокрема, засобів ППО і ПРО противника.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Bayraktar зірвав висадження десанту ЗС РФ на Зміїному: російський гелікоптер рознесло на запчастини.

Ми також писали, що у Туреччині представили новий Bayraktar з українським двигуном.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини