2 червня 2022, 14:09

Українська хоробрість і ЗСУ зробили свою справу: інтерв'ю пілота, що прорвався на "Азовсталь"

На "Азовсталь" боєприпаси та зброю доставляли гелікоптерами. Один із пілотів дав інтерв'ю, в якому розповів деталі ювелірної операції.

Українська хоробрість і ЗСУ зробили свою справу: інтерв'ю пілота, що прорвався на "Азовсталь"

Усією операцією керували у ГУР Міноборони України. Вона була засекречена. Часу на підготовку було дуже мало, але при цьому пілотам надавали всю необхідну інформацію щодо Маріуполя.

Сьогодні, 2 червня, Telegram-канал "Сухопутні війська ЗСУ" виклали до мережі 5-хвилинне інтерв'ю з одним з пілотів, який доставляв на "Азовсталь" боєприпаси, їжу та медикаменти.

За його словами, кожна операція була індивідуальною і її чітко опрацьовували в ГУР. За багатьма математичними розрахунками точно виконати поставлене завдання було дуже складно, майже неможливо. Проте українська хоробрість і ЗСУ зробили свою справу.

Одні пілоти готувалися до операції тиждень, хтось добу, а хтось і кілька годин.

Найбільша складність у тому, що боєприпаси необхідно було доставити вглиб території, захопленої ворогом. При цьому російські війська у районі Маріуполя виставили багато систем ППО.

У зоні вильоту / посадки завжди знаходилося три ворожі системи ЗРК, щоб збити гелікоптери у повітрі. Пілоти завжди намагалися летіти подалі від скупчення ворога та його техніки. Але у разі евакуації людей і поранених з "Азовсталі" це було зробити дуже складно, саме тому пілоти детально вивчали маршрут, щоб усі природні перешкоди були їм лише на допомогу у виконанні завдання.

"Скільки людей на "Азовсталі" має загинути, щоб ви не злякалися летіти на виконання бойового завдання", - такі слова говорив командувач, коли ставив завдання летіти до Маріуполя.

Тільки після кожного успішного приземлення на "Азовсталь" пілоти відчували ейфорію та розуміли, що вони "королі світу". Вони психологічно розуміли, що то вже маленька перемога.

Але був ще шлях назад. Через 6 км від "Азовсталі" по вертольотах вистрілили з ПЗРК. В одного підбили двигун, а другого було знищено. Пілоти могли сісти прямо у полі, але на борту було 20 поранених, а ще одну додаткову операцію з їх порятунку ніхто не проводив би, тому вони летіли додому без ремонту.

І було 100 причин, щоби не виконувати завдання, але пілоти його виконували.

Раніше ми повідомляли, що 31 травня у Мережі з'явилися перші кадри унікальних спецоперацій ГУР Міноборони України з "Азовсталі" та прориву вертолітників до українських захисників.

Нагадаємо, "міністр юстиції" ОРДЛО Сироватка пропонує страту для деяких із захисників Маріуполя.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини