30 травня 2022, 15:19

Україні поставлять партію нових натовських САУ Zuzana-2 калібру 155 мм – заява

Міністр оборони Словаччини підтвердив, що його країна передасть Україні вісім самохідних гаубиць Zuzana 2 155 мм калібру.

Україні поставлять партію нових натовських САУ Zuzana-2 калібру 155 мм – заява

Словаччина передасть Україні сучасні гаубиці Zuzana 2 власного виробництва, розширивши арсенал доступних ЗСУ САУ. Про це повідомляють інформаційні агенції, публікуючи заяву міністра оборони Словаччини Ярослава Надя. За його словами, підрозділи українських артилеристів уже тренуються на словацьких САУ 155-мм калібру.

Журналісти з'ясували, що Словаччина поставить Україні вісім гармат-гаубиць цього типу.

Постачання Zuzana 2 означатиме введення в українську армію ще однієї 155-мм артилерійської системи після M109, CAESAR, AHS Krab, M777, FH-70 і Panzerhaubitz 2000. Більшість поставлених в Україну гармат-гаубиць буксирувані, зі значно меншою рухливістю, ніж самохідні артилерійські системи, передає Defence24.

Проте самохідні САУ також нарощуються у ЗСУ.

Збільшення кількості систем натовського калібру дозволить здійснювати безперебійне відправлення наступних партій артилерійських боєприпасів із країн, що використовують 155-мм снаряди, які не лише доступні у великій кількості, а й у кілька разів збільшують дальність стрілянини.

Хоча використання такої "артилерійської мозаїки" у ЗСУ може спричинити логістичні проблеми, у цій ситуації це необхідність, оскільки жодна з країн НАТО не може передавати Україні весь свій арсенал, а готова допомогти передачею лише частини зброї.

Однак важливість західних артилерійських систем полягає у тому, що всі 155-мм гаубиці уніфіковані (угода JBMoU), завдяки чому можуть використовувати загальні запаси боєприпасів.

Раніше військовий експерт Матвєєв попередив, що в армії Путіна залишилися лічені дні на захоплення Сєвєродонецька, після чого розпочнуться великі проблеми. Він упевнений, що ЗСУ не втратять місто.

Ми також писали, що ЗСУ відкинули армію Путіна від "траси життя" під Сєверодонецьком - ворог "відповз" із втратами.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини