25 травня 2022, 07:11

Б'є прицільно на відстані до 20 км: опубліковані кадри роботи гаубиці Caesar на передовій

Українські захисники буквально за 2–3 години навчилися користуватись новими САУ Caesar, які передала Франція.

Б'є прицільно на відстані до 20 км: опубліковані кадри роботи гаубиці Caesar на передовій

Напередодні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зізнався, що гаубиці Caesar вже перебувають на передовій. Вони завдають ударів по російським солдатам, допомагаючи ЗСУ відвойовувати раніше втрачені території.

24 травня на своїй сторінці у Facebook Залужний опублікував пост, у якому повідомив про гаубиці Caesar, інформує "Український Діалог".

Також він описав деякі характеристики французької САУ. За його словами, вона б'є прицільно на відстань до 20 км. Цієї відстані цілком достатньо, щоб знищити ворожу артилерію та пункти керування.

Гаубиці на колісному шасі, що роблять їх мобільними, і, головне, маневреними. САУ має систему самонаведення на ціль і робить до п'яти пострілів за хвилину. Вона стріляє снарядами калібру 155 мм.

Залужний наголосив, що така гаубиця дає можливість українським захисникам діяти за принципом "вогонь – маневр – вогонь". Це дозволить зберегти життя українським військовослужбовцям. Після кожного такого удару по ворогові необхідно дуже швидко змінити позицію, щоб не прилетіла "відповідь".

У ЗСУ освоїли установку лише за 2-3 години. Головнокомандувач ЗСУ навіть не сумнівається, що французька гаубиця наблизить День Перемоги.

Згодом у Мережі з'явилися не лише фото гаубиці на фронті, а й відео. Джерело зазначає, що це перше відео з передової за участю Caesar. Гаубиця знаходиться на озброєнні 55-ї окремої артилерійської бригади "Запорізька Січ". На деяких снарядах можна побачити написи українських міст, включаючи і "За Маріуполь".

Раніше ми повідомляли, що у боях за Південь України ЗСУ ліквідували 58-у армію ЗС РФ, яка мала статус елітної.

Нагадаємо, у районі Світлодарська ЗСУ відступили, щоб не дати можливості їх полонити, а також уникнути людських втрат і військової техніки.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини