21 травня 2022, 14:04

Білоруський опір розширюється: батальйон Калиновського, який бореться за Україну, збільшився до полку

Білоруський батальйон Кастуся Каліновського, який допомагає Україні у боротьбі з російською агресією, виріс до полку.

Білоруський опір розширюється: батальйон Калиновського, який бореться за Україну, збільшився до полку

Добровольчий білоруський батальйон імені Кастуся Каліновського, який бере активну участь у визвольній війні України, збільшився до полку.

Офіційне оголошення було зроблено 21 травня на офіційному каналі підрозділу Telegram.

"Ряди наших воїнів невпинно розширюються, загартовуючись у випробуваннях. Білоруське визвольне військо - це фактор, який матиме вплив на історичні зміни на нашій Батьківщині. Настав час оголосити про створення наступної військової формації - полку Калиновського. Боротьба продовжується. Продовжуємо славні традиції наших предків", – повідомив представник новоствореного полку.

До складу полку увійдуть батальйони "Литвин" і "Волат".

Зазначимо, що білоруси масово відгукнулися на заклик Києва допомогти у війні з російським агресором. Найбільший і найзнаменитіший білоруський підрозділ українських військ, що бере участь у війні, - це батальйон Калиновського. Його кістяком є білоруси, які ще 2014 року допомагали Україні протистояти російській агресії.

Полк входить до Міжнародного легіону територіальної оборони України, створеного українським президентом Володимиром Зеленським відразу після повномасштабного російського вторгнення.

Підрозділ брав активну участь, крім іншого, у звільненні Київської області від російських окупантів. У боях за Бучу батальйон втратив свого командира Іллю Хренова під позивним "Литвин".

Зазначимо, що полк може налічувати до 2,5 тисячі солдатів.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що білорус за кулеметом показав на відео як воює проти окупантів в Україні: "Умирай, Росія".

Ми також писали, що білоруські добровольці, що воюють за Україну, записали відеозвернення.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини