15 травня 2022, 17:59

Загибель сотень російських військових на Сіверському Дінці шокувала російську аудиторію – ISW

Провальна спроба перетнути річку та загибель сотень російських військових є важким ударом для російської аудиторії.

Загибель сотень російських військових на Сіверському Дінці шокувала російську аудиторію – ISW

Розгромлення значної частини російської мотострілецької бригади, яка 11 травня спробувала форсувати Сіверський Донець, шокувало відомих російських військових журналістів і блогерів. Провальна спроба перетнути річку та загибель сотень російських військових є важким ударом для російської аудиторії.

Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на аналітичну доповідь американського Інституту вивчення війни.

Експерти інституту зазначають, що чи не вперше за час війни російські журналісти та блогери почали відкрито коментувати некомпетентність і великий провал російської армії на аудиторію у сотні тисяч російських користувачів.

"Знищення значної частини російської мотострілецької бригади шокувало відомих російських блогерів. Спроба форсування річки показала приголомшливу відсутність тактичного сенсу, оскільки супутникові знімки показують знищені російські машини, щільно скупчені на обох кінцях зруйнованих понтонних мостів, що явно дозволило артилеристам ЗСУ знищити сотні російських військових і знищити десятки машин зосередженими ударами", - зазначають експерти інституту.

Аналітики ISW зазначають, що російська спільнота блогерів і військових експертів до останнього часу намагалася не помічати великих невдач, проте минулого тижня ситуація повністю змінилася. Вони відкрито висловлюють занепокоєння сліпому поступу лінії російської пропаганди, що заважає їм зрозуміти, яка ситуація на фронті для Росії насправді.

Більше того, за словами експертів інституту, знищення мотострілельних частин російської армії під час форсування річки також може серйозно підірвати зусилля Росії щодо ізоляції Сєверодонецька та Лисичанська з півночі.

Аналітики ISW наголошують, що окупаційні війська РФ протягом останньої доби не намагалися здійснювати наступ у цьому районі.

Нагадаємо, це вже не перша безуспішна спроба російських військ форсувати річку Сіверський Донець. 9 травня влада Луганщини повідомила, що українські військові розбили переправу та важку техніку окупантів у районі Білогорівки.

Окрім того, українська артилерія знищила ще одну колону російських військ на Донбасі. Відповідне відео напередодні опублікував фонд "Повернись живим".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини